| pamPammmPam a întrebat:

Cum se spune corect: Mi-am aprins ţigara sau Mi-am aprins ţigarea? Am auzit a 2-a varianta la foarte multa lume si as vrea sa stiu daca este corecta happy

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prima varianta este cea corecta.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Mi.am aprins tigara logic straight face

| alessia5158 a răspuns:

Este corect "tigarea", nicidecum "tigara"

| N3rvos a răspuns:

Varianta 2

| Catta a răspuns:

Mi-am aprins ţigara.

| mihamihaela1234 a răspuns:

In mod clar prima varianta! Tigarea? :O

| mihamihaela1234 a răspuns:

@lollipop, fara suparare, nici tu nu prea vorbesti corect:"de aia" (de aia ),"lumea... vorbesc" (lumea... vorbeste)

| Raymond a răspuns:

Mi-am aprins ţigara este corect

| Lariiiiiiiiiii a răspuns:

E corect mi-am aprins tigara.Deaia auzi pentru ca lumea nu intotdeauna vorbesc cu e corect happy. Asa ca mai bine vorbesti corect decat ca si ceilalti dar sa fie incorect tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stiu bine este "mi-am aprins tigara"winking daca nu ma insel cine foloseste "tigarea" spune si "dreacu"winking