| Prietenoasa a întrebat:

Cum sti daca te place un baiat? Si cum ii zici unui baiat ca il placi eu sunt timida si cand il vad stiu ca nu am sanse el e popular si cand il vad ori tac ori zic ceva care sa creada si mai putin ca il plac. Ca si in iubiri vinovate Niki cu Guzman in afara ca nu sunt cu nimeni si cred ca nu ne placem reciproc si sunt minora.

Răspuns Câştigător
| Loredana122 a răspuns:

Buna :*, Dar tu esti prietena cu el, sau el nu te cunoaste deloc?, iti dai seama ca te place atunci cand el sa niste "semne" ca de exemplu : cand se baga cu tine in seama, cand rade la glumele tale, cand iti zambeste mereu, sau cand tu treci pe langa el si intoarce capu' dupa tine smug, si cu timiditatea, nu fii timida incearca sa te impreietenesti cu el sau(daca sunteti deja prieteni) sa te apropii de el, sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| irbis96 a răspuns:

In primul rand nu poti sa mergi pur si simplu la el si sa ii spui happy Fa un mic efort si incearca sa discuti cu el mai mult, afla ce ii place, fa-i complimente daca iti place cum se imbraca, cere-i numarul de telefon si dupa...mai vedem.
Daca nu va cunoasteti bine nu prea aveti cum sa incepeti o relatie. Cat despre 'cum stii cand te place', pai, iti acorda atentie. Multa, multa atentie happy

| Prietenoasa explică (pentru irbis96):

El doar ma apara cateodata.