| Iubareatzãã a întrebat:

Daca am 12 ani si 1, 50, care se fi greutatea normala? Adica slaba?happy funda!

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

40kg ar fi greutatea ideala, 45-50 ar fi normal, iar orice peste, este evident in exces happy.

7 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Cam 40 de kile daca vrei sa fii slaba. Greutatea normala ar fi 45.

| DeyCj a răspuns:

40-55 Kg ar fi optim pentru o fetiță de vârsta ta.Succes și nu îți face griji de peacuma de silueta ta; Ești tânără și în dezvoltare.Ai timp să îti faci griji de asta după 20 de ani eventual.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, nu contează greutatea, pe parcursul anilor te mai îngraşi şi sincer cred că vreo 45-58 de km maxim la vârsta aceasta. Nu-ţi pune de acum probleme de greutate.
Un an nou plin de bucurie!

| MadalinaaIoana a răspuns:

40.

| OoAlexaOo a răspuns:

In mod normal, trebuie sa ai cu 10 kg mai putin ca inaltimea. Adica cam 40kg.
big grin

| dianamrrrrr a răspuns:

Ca sa fii slaba ( gen ca o fata din revista casa zic asa) ar trebui sa ai vreo 33-35 kg. pe masura ce cresti un centimetru mai adaugi un kg. si asa vei fi tot timpul ok. eu asa am facut tot timpul si am aratat bine intotdeauna.

| dianamrrrrr a răspuns:

Nu mai spuneti prostii daca nu stiti. normala inseamna cu 10 mai putin decat inaltimea. normala inseamna putin plinuta. asta inseamna normal in termeni medicai. ea a zis ca vrea sa fie slaba. scazi aproximativ 15 din inaltime nu 10. esti cam scunda ca sa scazi 20cum ar fi normal ca sa fii slaba ( nu normala! normala e cam orice fata sincer)daca depasesti 1.60 poti sa incepi sa scazi 20 din inaltimewinking vei avea vorp de model.