| EuEuEu2 a întrebat:

Daca am notele astea:9, 10,9,10 si 9 in teza ce medie imi iasa?happy

14 răspunsuri:
| Kijk a răspuns:

Media este 9.37

| Kijk a răspuns (pentru Kijk):

Media ta este 9.50 pentru ca de la 9.37 se rotunjeste la 9.50 Cum o calculezi?
1. faci suma notelor si le imarti la 4(pentru ca ai 4 note)
2.resultatul il imultesti cu 3
3.resultatul dupa inmultire il aduni cu teza
4.resultatul adunat cu teza il imparti la 4 si ai media
5. Funda daca am dreptatelaughing

| DarkAngel007 a răspuns:

Daca ai asa note n-ar trebui sa intrebi big grin

| Ioana222221 a răspuns:

Depinde de notele talee in oral

| Metaler a răspuns (pentru Ioana222221):

-_-
Nigga u just went full retarded

| Ioana222221 a răspuns (pentru Metaler):

Ar trebui sa taciwinking deoarece nu am citit bine intrebareawinking mam grabit asa ca mai bine shhht k iti intra mustele :*

| Metaler a răspuns (pentru Ioana222221):

Te-ai grabit si cu gramatica presupun..nu?laughing
SI cu punctuatia?
Ooof, cam multe greseli draga.

| Ioana222221 a răspuns (pentru Metaler):

Nu prea as crede ca esti aceea persoana perfecta la gramaticawinking daca nu ma cunosti mai bine taci din gura
La romana am 9, 9, 9, 10 si 8 in teza asa ca mai bine taciwinking

| Metaler a răspuns (pentru Ioana222221):

Draga,welcome to the internet, nu ne pasa ce note ai, daca nu dai dovada de corectitudine la un raspuns, nu vei fi luata in serios in legatura cu notele :*

| Ioana222221 a răspuns (pentru Metaler):

Daca tot te crezii asa de destept/a e partea a 2a dar pe internet fiecare persoana scrie cum vreawinking asa ca maii bine vezeti de treaba ta.winking

| Metaler a răspuns (pentru Ioana222221):

Din acesta cauza s-a ajuns ca la bac lumea sa scrie "masina" sau "tipa".
Dar tu faci ce vrei, nu am nici un drept sa te influentez, o zi buna happy

| mari01 a răspuns:

9.

| maria7375 a răspuns:

Iti va iesi media 10

| missaby2001 a răspuns:

Faci media aritmetica:9+10+9+10+9=47:5=9,2