| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Daca am o mica gaura in dinte inainte sa mi-l plombeze o sa imi dea injectie? nu m-a durut si am putut manca pe partea cu dintele.

5 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Pai sa stii ca te va durea deoarece plomba nu ti-o pune asa peste pata neagra acolo ai carie te va durea cand te va face cu freza si atunci va trebui sa iti deie injectie dar sa nu te sperii de injectie inca sa te bucuri ca-ti da decat sa simti durerea. Serios am fost si stiu cum e mai bine cu injectiehappy

Răspuns utilizator avertizat
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Daca ai decat o mica gaura cu sigurata se va folosi mai mult de laser, insa daca nu vrei sa te doara sau ceva, ii vei solicita doctorei sa iti faca si o injectie. Asa am patit si eu, insa nu mi-a facut injectie. Depinde daca te doare sau nu.
Bafta >big grin

| florin193 a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi de dentist, nu o sa te doara aproape delocwinking
o sa te anestezieze printr-o mica intepatura

| BonnieSweet a răspuns:

Cand am mers eu ultima data la dentist cu aceeasi problema nu mi-a facut injectie. Nu cred ca s-a schimbat ceva. Nu iti fa griji.