| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Daca ar fi sa muriti maine si sa stiti asta, ce ultime cuvinte ati spune persoanelor pe care le iubiti? Sa fiti pe patul de spital cu leucemie si sa stiti ca va vine sfarsitul.Eu doar le-as spune ca le iubesc si sa nu ma uite

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Scenariul tau este un pic precum cel din bancul cu bula

-Stiti ce scria pe piatra funerara a lui bula?
-Ma intorc repede!

| Violleta2022 a răspuns:

Este suficient sa le spui " te iubesc si... ai grija de tine"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu sunt asa o persoana practica si realista, le-as spune despre conturile bancare, le-ar transfera banii, parolele de laptop si tel sa le poata folosi dupa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Le-as spune sa nu imi faca pomeni. Serios acum, am vazut oameni indurerati care in loc sa-i planga pe cei dragi trebuiau sa umble pe la biserica sa le faca pomeni. Parastas la 3 zile, 40 zile, 3 luni, 1 an etc apoi de sambata mortilor de 3 ori pe an si de cate ori se mai face. Sa comanzi zeci de pachete sa dai o gramada de bani sau sa stai tu sa gatesti pentru 20-30 pachete si apoi sa cauti oameni sa le dai...nu stiu ce e cu obiceiurile astea dar am vazut cat se streseaza oamenii pentru asta.
Stiu ca tu te asteptai la alt gen de raspunsuri dar...

| StoicAnalysis a răspuns:

Parolele de la conturile mele, contul bancar, si o lista cu regretele mele din viata + sfaturi. Conteaza pentru mine mai mult sa dau informatia mai departe decat sa bocesc spunandu-le ca ii iubesc. In felul asta nu creez prea multa jale si voi fi dus la groapa cu mai putina tristete.

| norisorulpufos a răspuns:

Pe crucea de la trecerea cu calea ferată scria:
liber dreapta.