| Kijk a întrebat:

Daca asculti muzica la maxim la casti iti poate afecta timpanul? Ma refer muzica la mp3 telefon!

Răspuns Câştigător
| RollShot a răspuns:

Buna! cunosc pe cineva caree a ascultat la casti la maxim si iti spun ca ii dureros:vajaieturi in urechi, medicamente cumparate a lela! bafta! te pup funda ca nu am nnici una! pup dulcik si ai grija

9 răspunsuri:
| Mik3 a răspuns:

Da

| Andrrr a răspuns:

Da te afecteava, dar grav numai pe o perioada indelungata de timp.Stiu cazuri in care au ramas complet fara auz din cauza lor.treptat daca le folosesti foarte mult incepi sa nu mai auzi, dar asta e numai pentru perioade foarte mari de timp gen 8 ani stai aproape non-stop cu castile

| Ionait a răspuns:

Tu ce zici? Normal ca da...

| DonAnonymius a răspuns:

Părere subiectivă : nu, fac de mult asta şi nu am nimic. Părere obiectiva :da. Teorie : da. Practic: nu. Depinde de la persoană la persoană.

| iJustHaveFun a răspuns:

Da, in timp ajungi sa devi surd/a :d ...in general ascultatul la casti strica auzul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,pe perioade lungi de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da because timpanul este o membrana este flexibila cam 30% si cad sunetul adica vibratiile sunetului ajung la timpan il forteaza prea tare si el in loc de 30% se misca cam 60% deci nu e bine sa asculti muzica la maxim mai ales in casti.happy

| underc0ver a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce cacofonie ai facutlaughing (misca cam)rolling on the floor)))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru underc0ver):

Scuze:d