| FlorentynaAlexandra1971 a întrebat:

Daca ati castiga la loto ce ati face cu bani?

Răspuns Câştigător
| Marrythenight a răspuns:

In primul rand, as construi cateva spitale / azile pentru batrani si pentru copiii care stau la orfelinat. Apoi as dota unele spitale cu aparatura de ultima generatie, as construi o biserica, si abia apoi mi-as ajuta parintii, pentru ca ambii ai probleme de sanatate. happy Si cu ce ramane, sigur mi i-as pastra mie, pentru facultate.

| figure a răspuns (pentru Marrythenight):

E okey ce spui, dar... de ce ai face o biserica?
pe cine ajuta asta?

| Marrythenight a răspuns (pentru figure):

Pentru credinciosi? laughing

| figure a răspuns (pentru Marrythenight):

Http://www.ghimpele.ro/......a-noastra/

Biserica este cea mai bogata institutie din Romania, dispune de hoteluri, sptii comerciale, ha. de pamint, desfasoara activitati comerciale si asta in conditiile in care NU platesc nici un fel de taxe si impozite la bugetul de stat.

Doar o intrebare cinica si oarecum retorica :

Ce aduce Biserica societatii?

| Marrythenight a răspuns (pentru figure):

De fapt a vrut sa spun ca imi doresc sa fac asta pentru ca mereu mi-am dorit sa fac asa ceva. Scuze, nu stiu de ce am scris faza cu crestinii... Cred ca aia mi-a venit in cap pe moment

13 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

I-aș pune într-un cont.

| 0PopaPorno a răspuns:

In primul rand mi-as lua papuci ( am o boala pe ei ). Apoi mi-as lua role agresive ca ma dau mult. Apoi haineee. Apoi chestii pentru aparatul meu, obiective si ce mai trebuie. Iar de ce ramane m-as duce in Anglia.

| figure a răspuns (pentru 0PopaPorno):

Uu. papucei! Grozav. Fara sa castigi la loto e cam greu sa iti permiti asa ceva. happy

| 9988 a răspuns:

Ce aș face eu? Să zicem că aș câștiga vreo 3 milioane de euro. Aș investi minim 1 milion de euro într-o companie de viitor, pe un domeniu care merge acum și care va merge și în viitor. Trebuie să fie ceva de care oamenii vor avea întotdeauna nevoie.

Pe lângă asta, aș construi ceva case. Una pentru mine, 2 pentru cei doi frați ai mei, 1 tatălui și de ce nu, le-aș da și ceva bani în plus. Restul? I-aș băga într-o banca și aș culege dobanda odată la 2-3 luni.

Acum vă gândiți că probabil nu o să mai muncesc, dar vă înșelați. Sunt capricorn și nu prea îmi place să stau degeaba. Cel mai probabil având propria mea companie aș munci dublu decât o fac acum pe un salariu.

Dar destul despre ce aș face eu….voi ce ați face dacă ați câștiga la loto?

| greyhound a răspuns:

M-as muta din Romania si mi-as trai viata simplu si frumos

| Axys a răspuns:

Sal depinde ce sua as prinde daca as avea norocul asta meas plati scoala de soferi si meas lua o masina big grin

| TizZu15 a răspuns:

As merge la Las Vegas.winking

| figure a răspuns:

As face mai intai o planificare. Apoi, in limita sumei castigate, as incepe :
- as cumpara o casa frumoasa intr-o locatie care sa imi placa
- as investi o parte din bani in imobiliare (care acum sunt jos)
- as demara o fundatie pentru promovarea tinerelor valori
- as demara un mic business (fara mari investitii) pe care sa imi faca placere sa il dezvolt (ex. un pub tematic in centrul bucurestiului)
- as pastra o mare parte din bani, ca rezerva, in conturi la mai multe banci. Mi-as propune sa nu ma ating de rezerva aceea.

| SarcasmBoy a răspuns:

In Romania nu sunt sanse de a castiga la loto, chiar si asa presupusii castigatori sunt tot oamenii lor.Cum se face ca numai bogati castiga sau persoane implinite financiar, nu am auzit un sarac lipit sa castige.
Iar ca sa iti raspund la intrebare, mi-as construii o casa, as achita toate datoriile iar restul de bani i-as cheltui cu cap.Bye