| denysa10angy11 a întrebat:

Daca ati puea sa va creeati propria voastra lume, cum ar arata? >: sunt curioasa de propriile voastre raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Domiinic a răspuns:

Pai ceva de genul campii albastre cu veveritze zburatoare si curcubeu mareee pe care sa alerge niste unicorni roz cu aripi si un rau de ciocolataaa.:X laughingrolling on the floorlaughingrolling on the floorSau o lume in care cine nu ia un test care sa demonstreze ca merita sa traiasca pe pamant din toate punctele de vedere socializare aspiratii in viata respect si altele de genul sa fie impuscat in cap.Mai sunt cateva dar alea sunt mai ciudatelaughing

5 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Pai eu as lua fiecare adolescent in parte cand implineste 15 ani si i-as implanta un cip in creier in care sa aiba toate cunostiintele unui copil care a facut scoala generala.
As trimite oamenii fara prea multi banii in orase mai mici, si pe cei bogati in orase mari, nu as mai lasa oamenii sa polueze, as da tuturor adolescentilor bunii la invatatura telefoane cu touchscreen si alte cadouri, as desfinta regula din licee si din unele scolii de a se scade nota la purtare radical sau din motive ieftine, nu as interzice graffitiurile si taggurile pe pereti, as face insule pentru oamenii saraci si le-as face case pe acele insule pentru a locui acolo si a avea fiecare cate o meserie si cam atat...

| scooobydooooo a răspuns:

O lume in care noi si fim sefii si sa facem ce vrem iar parintii sa ne sustinalaughing)

| denysa10angy11 explică:

Eheeee! imi place cum ganditiwinking cam asta as face si eu... eu in general am o problema cu scoala ~x( cred ca ne pun foarte multe ore pe zi. adica 6-7 ore pe zi apoi sa mai ajungi si acasa sa mai trebuiesca sa faci si TEME (poii se mai mira ca dc nu le facem) e logic ca nu iti mai arde de asa cevaa! intr. un cuvant urasc acel ceva ce se numeste SCOALAA! :*

| lola4321 a răspuns:

In lumea mea perfecta trotuarele ar fi plaje cu nisip, iar strazile si drumurile mari ar fi ape prin care sa mergi cu barcute, nu cu masini (s-ar evita poluarea). Copii de scoala generala si licee ar avea peste tot intrarile gratuite la spectacole, piscine, evenimente sportive etc., preturile din mall-uri ar fi foarte mici si calitatea buna rolling on the floor Iar la nastere copii ar sta cu parintii pana la varsta de 15 ani iar apoi s-ar duce intr-o parte a lumii creata special pentru ei, iar parintii le-ar trimite bani pentru tot ce au nevoie. Stiu ca pare o nebunie, dar eu am redat o lume imaginara proprie, nu una reala in care ar putea locui o civilizatie normala. E doar o chestie de amuzament si imaginatie. Nu ceva serios. happy Asta vreau eu tongue

| AlinaaAli a răspuns (pentru lola4321):

Pfff, asta da lume de basm :X