| Licurici_1572 a întrebat:

Daca ati putea alege intre viata si moarte. Ce ati alege? De ce?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Moartea. Faptul ca nici pana acum nu stim nimic concret despre ea este cu adevarat intresantthinking Daca s-ar putea fara partea cu hoinarirea sufletului 40 de zile pe pamant. Mi se pare chinI don't want to see

Elianna
| Elianna a răspuns:

Toti cei care suntem vii am ales viata.Cine se satura de ea alege moartea! Tu de ce esti inca vie?

| JustMe a răspuns:

Viata, evident.
Pentru ca viata e frumoasa si imi place viata mea exact asa cum este, nu am niciun motiv sa morhappy

| Nicoleta a răspuns:

Hmmm thinking greu de spus.
Cred ca viata.

| Nicoleta a răspuns:

De ce?
pentru ca inca sunt prea tanara, pentru ac am o multime de motive pentru a trai

| Rukhsandra a răspuns:

Viata... o fi e de rahat dar tot mai frumoasa e decat moartea laughing)

| BlueDreams a răspuns:

Viata, ca moartea e vesnica.Pt n-am vazut pana acum nici un sfert din toate locurile pe care vreau sa le vad, n-am ajuns inca la facultate, n-am gustat din iubirea adevarata inca, nu m-am casatorit si nu am copii ink, nu am condus o masina, n-am ajuns avocata, sunt inca prea mica (14 anisori), n-am capatat experienta vietii, n-am facut toate greselile si nebuniile adolescentei, abia imi incep viata si inca nu am gustat pe deplin din ea, n-am scris inca o carte, n-am suferit si nu m-am bucurat destul.Pt ca pur si simplu viata e una, e ca o experienta in plus iar moartea e vesnica. S-o traim cat o avemwinking

| nutty a răspuns:

Viata! Oricum o data si o data tot murim, nu? Cred ca trebuie doar sa avem rabdare sa ne`o traim...ca probabil de moarte o sa ne plictisim, si sa inviem dup`aia.hmm, slabe sanse. big grin

| wastingmytime a răspuns:

Pai putem alege.ne putem sinucide, nu? doar ca in loc sa ne petrecem vesnicia intr'un loc plin d iubire, fericire si lumina ne'o vom petrece in iad.in chinuri ingrozitoare.oribil.nici nu vreau sa'mi imaginez cum e acolo.asa ca eu aleg viata.plus ca pot face orice, ca doar avem libertatea de a alege.bine,nu chiar orice.ca si incalcarea celor 10 porunci poate fi considerat orice.in fine, intelegi u ce vreau sa spun.ai grija de tine! love struck

| ioana_6413 a răspuns:

Păi, noi acum spunem că viaţa. Un sinucigaş spune că moartea. Poate că cei care au murit şi au ajuns într-un loc mai bun, aleg moartea pentru că le e mai bine după ea...Nouă ne place aici pentru că suntem lângă persoanele care ne iubesc şi pe care le iubim, şi aici se află toate locurile/oamenii de care ne-am ataşat.

| HeyScandura a răspuns:

In general viatahappy
Da, sunt si momente in care as alege moartea, dar trec peste ele si ma bucur ca nu am facut o alegere gresita.
Viata oricum e scurtahappyMacar pana la 30 de ani sa ajunglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata normal;; de ce? o intrebare pentru disperati;; cum sati doresti moartea cind ai atitea persoane ce le iubesti;; copii parinti sotul si tot ce are suflet;;;