| Victoria18 a întrebat:

Daca cineva posteaza o conversatie cu tine...stanjenitoare de exemplu, si tu ii propui sa o stearga si te santajeaza ca o va sterge doar daca ii trimiti poze nud cu tine, tu fiind minor(ă) poate patii ceva persoana respectiva, ea fiind majoră? Adica, daca tu te duci la politie cu conversatiile santajiste.

5 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Il denunt si ma doare-n cot de rusine. Faptul ca m-am intors la 180º ma face sa fiu alt om. Dumnezeu ii sterge rusinea, ca doar Isus pentru oamenii acestia o venit. Iar eu cine sunt sa judec pe cineva daca Dumnezeu care ii vede inima il iarta? Noi crestinii ne bucuram cand un om se intoarce si nu radem de el, pentru ca si noi suntem pacatosi. Iar persoana aceea trecand prin astea este mai puternica decat noi. Trebuie sa stim sa radem de noi, iar faptul ca ne-am intors insemna ca suntem un om nou.
Iar aia care ma judeca, o sa le inchid gura, pentru ca lucrurile astea sunt la moda in ziua de azi. Dumnzeu vede inima si stie ca te-ai schimbat, asta ii important. Ma las in judecata lui Dumnezeu, nu o oamenilor, ma doare undeva de ei, pentru ca nu sunt judecatori buni, nu cunosc multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te-o crede pe tine...
Eu am impresia că ți-e ți s-a cam făcut a cuc și nu mai știi cum să ieși în evidență, de ce nu zici așa.

| Defalucy a răspuns:

Da,fiind minor poti merge la politie! Este hartuire de minori.

| BiancaStoian a răspuns:

Mamaaaaaaa deci DAA sechestru de persoana, santaj, incalcarea intimitatii, pierderea timpului persoanei (asa ceve exista, gen te a retinut pentru o problema falsa sau ceva... un fel de minciuna dar mai enervanta), si daca le trimite cand a dat politia de el o sa se stearga imediat altfel face mai multa puscarie

| Ionut_Ciocan_1995 a răspuns:

Da, i se poate face dosar penal pentru hărțuire de minori. Dacă ți se întâmplă asta, nu sta așa, spune la părinți!