| joker_4416 a întrebat:

Daca dau la liceu la profilul Mate-Info intensiv pot urma apoi facultatea de medicina daca o sa doresc asta? Adica acum nu stiu foarte sigur daca sa merg la bio-chimie. dar in caz ca aleg mate-info intensiv pot intra la medicina?big grin

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu conteaza profilul la care esti adica stiinte ale naturii sau mate-info la admiterea unei facultati. Daca vrei la medicina ar fi mai bine la stiinte ale naturii pentru ca faci mai multe ore de biologie si ai ocazia sa inveti mai mult acum si mai tarziu iti va fi mai usor.Nu uita ca admiterea la medicina consta intr-un test din biologie si chimie(nu in toate judetele tarii se da si la chimie, de exp in Cta, de unde sunt eu nu se da). Multa bafta!

| iulyana a răspuns:

Desigur! Profilul de mate-info intensiv info iti poate deschide usa oricarei facultati...pe cand alte profiluri, nu! Succes!