| GulDan a întrebat:

Daca e sa ma placa o fata sau mie sa-mi placa la liceu, afara, oriunde...nu stiu cum sa o abordez adica sa zicem ca o vad prima oara si imi place de ea sau ea de mine nu stiu ce sa-i zic,despre ce sa vorbesc,ce vrea ea, etc.Cum procedez?

3 răspunsuri:
| Merilynne a răspuns:

In primul rand gandeste-te ca ea nici nu are idee ca tie iti place de ea. Conversatiile si prieteniile fac partea de zi cu zi.
In primul rand poti incepe o conversatie cu "buna", apoi o intrebi de diferite chestii, muzica, ce ii place, asta daca nu ai mai vorbit cu ea... Daca ea ar fi interesata de conversatie, de la subiectul acela s-ar evolua mai departe. Daca nu e interesata si raspunde fara sa intrebe la loc asta e...

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Faceti cunostinta. Fii mereu tu insuti. Mie, ca si fata, imi plac baietii amuzanti, putin diferiti.
La inceput vorbeste despre ea, despre ce ii place sa faca.
Nu fa pe prostul, nu te lauda si poarta-te ok cu ea si in preajma ei.
Trebuie sa ai putina indrazneala, dar sa nu confunzi asta cu nesimtirea happy.
Nu incerca sa folosesti fraze din alea penibile de agatat, pentru ca in ochii majoritatii fetelor vei decadea.
Vorbeste-i direct, dar nu zi absolut tot ce iti trece prin cap.
Fa-o sa se simta bine in prezenta ta, nu incepe sa scuipi sau sa vorbesti foarte vulgar ca la un meci cu baietii... Nu e prea placut.
Nu iti ascunde defectele, comporta-te normal. Nu trebuie sa faci pe actorul toata ziua de dragul nimanui.
Salut-o, nu o ignora cand treci pe langa ea. Mai comunicati pe mess despre ce faceti, ce planuri mai aveti in viitor etc. Arata mereu un zambet, crede-ma, valoreaza enorm!
Sper ca am ajutat. Mult succes!

| Lamaitzza a răspuns:

Fa-o sa rada. Rasul este calea spre inima unei fete, cred eu, cel putin pentru mine conteaza mult acest aspect, daca o faci sa rada o sa vrea sa te vada si a doua oara pentru ca o sa se simta bine.
Normal, conteaza si alte lucruri, n-are sens sa ne ascundem dupa visin, ne plac baietii frumusei, ingrijiti, politicosi.dar fa-o sa rada, conteaza.
Succes!