| dragonslep a întrebat:

Daca faci sala natural,si te lasi dupa aia, te ingrasi sau ti se lasa muschii?

Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

Atata timp cat ai o dieta corespunzatoare, nu cred ca ai motive sa te ingrijorezi in privinta punerii in greutate.Cat despre lasarea muschilor, nu exista asa ceva in cazul in care ai facut sala natural. Ceea ce ai pus ramane pe tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Epigonul):

"Ceea ce ai pus ramane pe tine", nimic mai fals, mai documenteaza-te

http://www.getfit.ro/......ezi-2.html

Asta ca ce ai pus ramane = aberatii de copii mici

| Epigonul a răspuns (pentru Cosmin86):

Ceea ce am spus, nu este fals, cel putin nu din punctul meu de vedere, deoarece m-am referit ca ceea ce ai pus va ramane in conditia in care continui cu un stil de viata sanatos, daca nu faci sala asta nu inseamna ca nu te poti inca mentine, sau ca nu iti poti solicita muschii.Este adevarat ca poate nu ii mai soliciti la acelasi nivel dar oricum.Am cunostinte care au facut sala ani de zile, dupa care s-au lasat total de sala, dar si in ziua de azi schimbarile prin care au trecut sunt usor vizibile, deoarece au stiut sa se adapteze noului stil de viata, atat prin alimentatie cat si prin exercitii.Cat despre linkul ce l-ai trecut mai sus, se pare ca nici tu nu ai citit rand cu rand, altfel ai fi observat ce scrie in ultimele randuri si anume "Totusi, dupa obtinerea unei forme fizice bune, mentinerea rezultatelor se poate face usor, cu cateva antrenamente pe saptamana, chiar si acasa, cu un minim de accesorii."Exact la asta m-am referit cand am spus si eu ceea ce ai pus ramane.Este evident ca dupa 3 ani de sala daca te lasi si decizi sa te muti la mcdonalds corpul tau va suferi schimbari majore, dar eu nu la asta m-am referit.

3 răspunsuri:
| Nan11 a răspuns:

Slabesti si iti pierzi puterea si rezistenta la efort