| ravanoos a întrebat:

Daca imi cade la examenul de evaluare nationala sa fac o compunere despre semnificatia titlului, ce titlu ii dau acestei compuneri? Scriu simplu : Semnificatia titlului poeziei "Cu tare" sau nu scriu nici un titlu si scriu normal? Va rog, daca nu stiti sigur nu raspundeti!

Răspuns Câştigător
| BiancaMMM a răspuns:

E necesar să scrii titlul. Scrii titlul poeziei/textului epic și mai jos, între liniuțe, scrii "semnificația titlului".

1 răspuns:
| MaryMarya14 a răspuns:

Nu este nevoie sa dai titlu! Cine ti-a spus asta? Profesoara mea particulara de limba romana m-a instruit ce anume trebuie sa fac si a spus ca numai in cazul in care iti cere la una dentre liniutele acelea care iti arata ce trebuie sa contina compunerea ta. Daca nu iti cere nu trebuie sa pui.