| kentboy a întrebat:

Care ma poate ajuta si pe mine cu ceva? saptamana viitoare am examenul de Evaluare Nationala si ma simt nepregatita la compunerile care constau in semnificatia titlului. aveti niste sugestiii? macar o idee p care sa ma bazez sa pornesc o compunere? dau funda! daca pute`ti, ajutati`ma! puppy dog eyes33

Răspuns Câştigător
| 4l3xXx a răspuns:

Si eu sunt tot a 8-a. Poti zice: Acest titlu se potriveste perfect textului ****** deoarece in text este vorba despre ***** de unde rezulta titlul. Dupa zici: Titlul este exprimat printr-un substantiv comun sau alt ceva, fapt ce da o expresivitate deosebita si introduce cititorul in lumea lecturii. Si incepi: in prima strofa este vorba despre ***** de unde se desprinde sentimentul de afectiune sau mai stiu eu ce. Funda?big grin

| kentboy explică (pentru 4l3xXx):

Iti multumesc frumos! consider foarte bun raspunsul tau, sper sa ma jute. succes la examen :*

| 4l3xXx a răspuns (pentru kentboy):

Ms, la fel!:*