| AnonimusTeo123 a întrebat:

Daca ma contazice, ma enerveaza, cateodata ma ignora cand e cu prietenii lui ma place? Pana si prietenii lui/mei spun ce ma place.

Intr-o zi i-am tras cu palma in cap deoarece m-a enervat, iar el a inceput sa rada.

Mereu sta langa mine in grup si se si impinge in mine.

intr-o zi chiar a vrut sa ne plimbam impreuna cu bicicleta!

Sau cand i -am dat bloc pe Facebook a facut o fata de suparat si trist.

Ce sa cred? Sunt fata si nu stiu ce sa fac! Oare sa mai stau, sau sa il intreb.

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Băiatul te place sigur!
În general, când un băiat n-are destul curaj ca să-i spună unei fete că o place, o tachinează în orice fel și încearcă să o enerveze. Încearcă prin felul ăsta să găsească motive să fie mereu lângă ea, să o atingă, să se joace cu ea și așa mai departe.
Deci dacă el te tachinează, sau te contrazice, sau încearcă să te atingă, să fie prin preajma ta, și dacă ți-a propus chiar să vă plimbați cu bicicleta categoric te place. Adică serios, ce băiat i-ar cere unei fete să se plimbe cu el cu bicicleta dacă nu i-ar place de ea? Că doar băieții se plimbă că băieții, în mod normal...
Deci eu zic să nu mai aștepți, dacă și tu îl placi nu mai sta pe gânduri, prinde-l undeva singur și întreabă-l direct,, Tu mă placi?"
Și dacă se înroșește sau îți răspunde cu altă întrebare, gen,, De ce să te plac?" atunci categoric l-ai prins și e în gheruțele tale happy
Baftă!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru el, relatia voastra, este o joaca. Asa ca stati de vorba si hotarati-va viitorul.