| ș53fan a întrebat:

Daca o fata te ignora insramna neaparat ca nu te place? Mentuonez ca aceasta fata este timida rau! Dar daca se joaca cu parul ei, si uneori te mai si priveste fix iar daca o surprinzica face asta isi schimba privirea brusc... Ce ar putea insemna?

17 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

E doar timidă, dar da, te place.

| ș53fan explică (pentru metehne):

Vorbești serios?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te ignora, inseamna ca nu te place!
Faptul ca o sprinzi uitandu-se la tine, este probabil pentru ca tu te uiti prea insistent la ea, nu pentru ca te-ar placea.

| TanteMarianne a răspuns:

Da te place tipa. Da-te la ea, da-i de inteles ca o placi si ai rabdare pana se deschide si ea la tine.

| ș53fan explică (pentru TanteMarianne):

Serios? Vorbești serios? Spune-mi, ca să nu îmi fac speranțe degeaba! Chiar așa este? Chuar dacă a spus că nu mă vede decât un coleg? Dar crying mai este ceva...nu prea îmi răspunde la mesaje crying! Este de rău? Sau nu o prea face din cauza timidității? Și mai este ceva:acum o săptămână ama.vut un trst și o prietenă din spatele ei nu a venit și colega celei care nu a venit mi-a sous sa ma duc eu acolo...iar ea a spus ceva de genul : nuuuu! Asta aigur esre de rau! crying

| ș53fan explică (pentru TanteMarianne):

Și cum să o fac? Pentru că a fost o întâmplare în trecut... Și în clasă nu pre avorbim oentru că ei știu, de fapt asa cred că stiu că noi nu vorbum! Deci...altmod? Printr-unesaj?

| TanteMarianne a răspuns (pentru ș53fan):

Probabil ca vroia sa ascunda ceva de tine(ceva penibil). Asta inseamna ca ii pasa parerea ta despre ea.
Acum ce se poate intampla daca pur si simplu ii spui ca o placi, ea oricum e timida. spune-i intre patru ochi si pup-o.

ai mai putea sa pui un coleg sa vorbeasca cu ea. colegul sa o intrebe ceva gen"siii ce crezi despre Ștefan(presupun ca asa te cheama)?" daca i se pareste pupila sunt sanse sa te placa.

| TanteMarianne a răspuns (pentru ș53fan):

Intre patru ochi. doi la mana nu trebuie sa te intereseze ce crezi colegii despre voi doi.ori o iubesti ori nu. Puii mei cati an ai ce clasa esti? mare chestie sun baiat place o fata si fata posibil sa-l placa si ea la randul ei.

| ș53fan explică (pentru TanteMarianne):

Pai nu ma intereseaza ce ar crede colegii, sincer ma p...s pe ei! Bine nu pe toti ci doar pe cei din cauza carora nu mai suntem cum am fost odata, eu si ea ma refer! Mie imi este teama de ce ar putea face iar acele perosane care au facut ce au facut si in trecut! Intrlegi?

| ș53fan explică (pentru TanteMarianne):

Da stefan ma numesc, bine cei de acasa imi spun florin, dar mie imi place mai mult stefan! In clasa fetele imi spun stefan! Nu toate! Dar crying mi-a spus cand i-am spus ce parere are despre mine pentru ca as putea sa mor...dim cauza aritmiei sau probabil ceva mai grav decat aritmia si ea a spu ca decat un coleg!crying Deci?

| TanteMarianne a răspuns (pentru ș53fan):

Atunci direct nu te place.
sau poate te place,dar nu te vrea. știi e ca o bluza din magazin. deci tu esti bluza, iar ea clientul. o probeaza, ii place, nu o cumpara, pentru ca nu crede ca altor colegi le-ar placea/nu e la moda/nu are cu ce pantaloni sa o combine/nu are nevoie de ea.

trist ghinion.

| ș53fan explică (pentru TanteMarianne):

Deci...zici să o las? cryingte rog spune-mi că nu! crying o

| TanteMarianne a răspuns (pentru ș53fan):

Breeee,eu nu-s ingerasul ala care zboara gol pusca si are un arc cu sageti.mai incearca atunci. poate in final o sa fiti impreuna. daca o s-o enerveze eau de tot o sa-ti spuna.

| ș53fan explică (pentru TanteMarianne):

Numai că eu nu m-ă referisem la asta, ci doar ce impresie și-a făcut față de mine! Atât!

| ș53fan explică (pentru TanteMarianne):

Și mi-a mai spus să nu cumva să îmi fac ceva! cryingCu toate că asta am de gând!

| TanteMarianne a răspuns (pentru ș53fan):

Probabil ca nu te place. aia e.

| Balaurul23 a răspuns:

Țipă nu te place dar tu poți găsi alta care sa te placa și du-te la ea