| Angel977 a întrebat:

Daca sunt barbat este obligatoriu ca la botez sa am nas tot un barbat sau poate fi si o femeie?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te botezi acum? Nu știu să fie vreo recomandare obligatorie.
Dar depinde de confesiunea din care faci parte. Dacă te dezbracă gol goluț, e preferabil un naș.

| And200G5 a răspuns:

Salut!
tu poti alege sa zicem de exemplu un nas, daca acesta este casatorit vei avea si o nasa daca nu doar nas si invers la fel daca alegi o nasa si este casatorita vei avea si un nas.
in cazul in care alegi ca nas un necasatorit vei avea doar nas si invers la fel...
@sadrian46 eu cred ca intreaba pentru copil nu pentru el