| anonim_4396 a întrebat:

De ce o femeie nu poate abuza de un barbat? straight face

22 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Abuzul poate fi si fizic, caz in care, de cele mai multe ori e greu, fiindca femeile nu au aceeasi forta fizica. Poate fi si emotional si aici e mult mai usor pentru o femeie sa abuzeze de un barbat, fiindca sunt mai subtile si mai puternice. Sunt de acord cu no god, o femeie e mult mai buna la mind games decat un barbat si il poate abuza emotional. Desigur, ideal ar fi sa nu o faca, ci sa aiba o relatie echilibrata si matura. Cat despre abuzul fizic, sa stii ca mai sunt cazuri, chiar daca rare. Tatal meu imi povestea de niste prieteni de-ai lui, ea 1.5 m, slabuta, el 2 m, cat dulapul. Insa tipa era atat de dominatoare (si nu ma refer sexual), incat el nu ii iesea din cuvant. Iar cand tipa se enerva, il mai si atingea. "Da-te-n jos sa iti dau una!". Asa ca, se mai poate, oamenii se supun emotional, nu doar fizic. Femeile care sunt abuzate fizic sunt si emotional, altfel ar avea forta de a pleca, de a se opune.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cine ti-a spus ca nu poate?

| elena a răspuns:

Aiurea...nu abuzezi, il prosteti pur si simplu, iar el sta ca un popandau devorator sa ii cazi intre labutele cu gheare si sa-l faci fericit, are bani abuzezi fara se vrei.

| Parintele a răspuns:

Nu le prea sta in fire femeilor sa abuzeze de barbati. Apoi nu au destula putere fizica. Femeia daca vrea sa te arda te face de-ti pui strangul de gat...si a rezolvat...curat fara sa puna mana.

| Parintele a răspuns:

Daca te referi la abuz sexual, specifica astawinking

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Era un fel de banc:
Există unele femei care în loc să-i facă să sufere pe mai mulţi bărbaţi, aşa cum e firesc, se concentrează asupra unuia până îl extermină. Acestea se numesc "fidele".winking

| tukhey23 a răspuns:

Nu vb, cand nu stii despre ce vb!

| tukhey23 a răspuns:

No God:femeile, in romania sunt prea respectate.

| tukhey23 a răspuns:

Elena:ura ai dezlegat misterul. Femeia te ridica, femeia te coboara. ai dreptatehee hee

| N538961518 a răspuns:

Pentru ca unele femei chiar ne iubesc neconditionat.

| moonY a răspuns:

Eeeeeeeeh...asta ti'a spus'o prietenul tau? poooti...cum sa nu poti?

Răspuns utilizator avertizat
| gabriel_7188 a răspuns:

Pt ca cel mai probabil barbatului i'ar placea tongue

| ruxandra_7524 a răspuns:

Pt ca o femeia nu are cu ce sa astupe gaurilelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii tu ca nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca barbatul este cel ticalos, nu femeia devil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prea onorate doamne iubit auditoriu femeia pozeaza de cele mai multe ori in victima.Chiar daca adevarata victima zace in alta parte.Si daca numai ":"pozeaza "asta ce inseamna ca face?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Când vine vorba de abuz și femeile sunt capabile, nu numai bărbații când vine vorba de agresiune (indiferent de natura sa).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate. si o face des. abuzul emotional e mai grav decat cel fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Psiholoaga, asa este. Sa nu uitam ca se spune "in spatele oricarui barbat puternic, se afla o femeie" si "femeile te ridica, femeile te coboara". Asa cum stim foarte bine, cel mai puternic este cel mai inteligent. In fond, de asta sintem "stapinii pamintului".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca te referi la abuz sexual, nu poate din considerente biologice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne fereste Elena.Iti cad in ghiara numai cei care amesteca dragostea cu afacerile.Pai daca e prosti