| anonim_4396 a întrebat:

Dacă un elev are 8.40 media generala este posibil să obțină o mențiune în liceu (Clasa a-12-a)?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cite medii mai mari sint inaintea sa. Depinde de nivelul clasei. Posibil ca 8, 40 safie medie de premiu sau, din contra, nici 9, 50 sa nu ia mentiune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anul trecut un baiat a luat mentiune cu 8, 50 de la mine din clasă
Anul trecut eu am luat premiul 1 cu media 9.77.

| RoxyRoxana99 a răspuns:

Depinde de numarul elevilor cu media mai mare decat a ta si de clasamentul fiecarei scoli in legatura cu mediile elevilor.

| BomBonnicaAle a răspuns:

Depinde de standardele liceului sa clasei tale.