| Dragoselgwns a întrebat:

Daca un profesor ii spune unui copil "mars" se poate face ceva cu acel profesor?

4 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Vorbeste cu parintii refertor la comportamentul/limbajul profesorului respectiv.Profesorii sunt pusi sa predea, nu sa te jigneasca, cata nesimtire.pa pa

| AnaisC a răspuns:

Da
Bine inteles daca acel copil are parinti cu situatie sau(si) pile.
Da dar in mod normal se poate face.
In primul rand te duci la directorul scolii daca nu te ajuta cu nimic vorbesti cu parinti si rezolvati situatia"in familie".
Parinti vor purta o discutie cu respectivul.
Daca nici asta nu duce la nimic poti apela la ministerul educatiei...bine inteles vorbesti intai cu cineva din domeniu dar din orasul tau...Sau o cunostiinta di domeniu.
www.WarAndRiot.blogspot.com

| SEAL a răspuns:

O plangere la inspectorat dar ai grija ca se rasbuna pe tine pentru ca la noi toti taranii sunt profesori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da il poti da in judecata si a 2 oara nu itit mai zice.