| andreea_4134 a întrebat:

Dati`mi si mie teme pentru poezi, imi place sa compun poezi si numai stiu de la ce tema sa incephappy. Fuditzaa! *_*

15 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Mare, munte, viata, prieteni, tradare, parinti, bunici, animale etc.
succes la compus! :* :* :*

| Arthur a răspuns:

După cum te-au sfătuit şi cei dinaintea mea, îţi spun şi eu că în poezie, în artă în general nu e benefic să-ţi traseze alţii coordonate. Acele poezii trebuie să te reprezinte strict pe tine, ideile, sentimentele, trăirile, aspiraţiile şi ceea ce vrei să transmiţi celorlalţi.
Cuvântul de ordine în artă este : libertate totală! Plecând de la noţiunile de bază tu singură dezvolţi restul mai departe după felul cum vezi şi înţelegi lumea.

April
| April a răspuns:

Incepe cu tema inimii tale; poate fi iubirea, singuratatea, prietenia sau orice altceva traieste sufletul tau.Numai scriind despre ceva ce simti cu adevarat poti crea o poezie, fiindca ea exprima mai bine ca orice alta specie literara trairile sufletului omenesc. Daca esti trista scrie o elegie, daca admiri pe cineva scrie o oda, daca iubesti, scrie o poezie de dragoste, s. a. m. d. Dar inainte de toate citeste mult si invata plina de sarguinta sa scriii corect in limba romana(in acest mesaj ai o greseala de ortografie :uiti ca pluralul substantivului "poezie"este"poezii"; poti incepe cu rezolvarea acestei probleme). Mult succes!

| gigiro a răspuns:

Intai, trebuie sa inveti bine limba romana, apoi trebuie sa stii de cate feluri sunt poeziile(de dragoste, patriotice.), apoi sa vezi rimele, si apoi sa-ti alegi tu stilul tau propriu. Tot ce putem exprima in cuvinte, poate constitui tema unei poezii. Observ ca tu nu stii ca poezii se scrie cu doi de i, deci pune-ti mai intai la punct ortografia.Pentru ca incepe scoala, iti recomand sa faci o poezie despre acest lucru.

| Andru1996 a răspuns:

Si eu ador poeziile dar acum scriu rap de vreo doi ani iti sugerez sa te uiti in jurl tau in natura si sa alegi un subiect deoarece in natura ai milioane de subiesctetongue FUNDA

| NeluFerchi a răspuns:

Mie-mi plac poeziile de dragoste a lui Blaga si Eminescu. Poate te poti inspira din ele happy

| Denii_9937 a răspuns:

Fa o poezie despre soare big grin

ar fi multe idei

| xXJustMeXx a răspuns:

Cum au scris si ceilalti nu trebuie sa iti dictam noi talentul pentru ca trebuie sa-ti deschizi ochi in lumea intreaga si sa vezi ce te inspira cel mai mult.
PS:mie mi-ar placea o poezie despre catelusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vasile Alecsandri făcea poezii aşa, la comandă laughing Se gândea la un subiect şi pornea. Mie nu mi se pare o idee atât de bună; trebuie să ai inspiraţie pentru asta. Ţine lângă tine un caieţel în permanenţă, iar dacă ai vreo idee în toiul nopţii, apucă-te atunci! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`In afara timpului`
`O stea cazatoare`
`Suflet iubit`
`Drumul catre tine`
`Mai mult decat cuvinte`
`O simpla poveste`

etc.trebuie sa iei in considerare ce ti-au spus cei dinaintea mea;

Eu cel putin, scriu cand simt ceva anume, cand s`a intamplat ceva si am o anumita stare si asa ma exprim.Nu fac la comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tema sa fie jocul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre profesori si kit mai repede kami trebu pliz big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu mata soare

Răspuns utilizator avertizat
| alina27andreea a răspuns:

Anotimpurile, O poezie despre,, Iubire'',,, Tristete'',,, Cat este de frumoasa viata'' gasesty u esti fata desteaptahappy