| M3HappyKid a întrebat:

Dati-mi si mie va rog subiecte de discutie cum ar fi (locul femeii la bucatarie pro si contra, importanta...etc) niste subiecte interesante de dezbatuta o zi intreaga!

1 răspuns:
| LastKisss a răspuns:

Daca ma intrebi pe mine personal as opta pentru o tema misterioasa, legata de legende, mituri si superstitii. Misterul intodeauna este atragator pentru multi dintre noi. Ai putea sa dezbati de exemplu toata ziua o legenda la alegere sa aflii parerile oamenilor despre ea, daca exista sau nu, de unde a venit sau despre creaturi paranormale, fantome, vampiri, vrajitoare, poti chiar sa dezbati un subiect despre alchimie, ce este ea, de ce credeti ca nu se mai foloseste sau ai putea daca esti amatoare sa dezbati un subiect pe tema democratiilor, democratia orientala vs democratia occidentala, republica monarhala vs cea constitutionala, ori eu una as vorbii o zi intreaga despre vise, ce sunt visele? ce ne transmit ele asa puteti sa dati si exemple sa povestiti cele mai frumoase vise ale vostre sau cele mai urate, visele care au avut scop sa va informeze cu ceva si tot asa sunt multe teme interesante de care poti vorbii zile intregi. Poti pana la urma sa vorbesti si despre un film care ti-a placut mult sa spui ce ti-a placut si ce nu, sa faci o scurta caracterizare a personajelor, sa le descrii, etc :*