| Tom9614 a întrebat:

Dc nu merge minecraft imi apare asa ceva alpastru si scrie Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 11/27/12 6:07 PM

si mai mult scrie va rog sa imi raspundeti plz Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bogdan_9316 a răspuns:

Minecraft a fost în imposibilitatea de a începe, pentru că nu a reușit să găsească un mod de OpenGL accelerat.

Acest lucru poate fi, de obicei, stabilit prin actualizarea driverele placii video.

--- BEGIN raportul de eroare 7fe0271 --------

Generat 11/27/12 06:07

2 răspunsuri:
| Gnomul a răspuns:

Daca folosesti windows 7 trebuie sa dai proprietati - compabilitate - si sa selectezi win xp.

| XD_Anne_1996 a răspuns:

Mno, îți scriu acum rolling on the floor Pff, mă rog, poate ai rezolvat, dar totuși, mai dă acest sfat mai departe : Intri în start, apoi scrii la search : * dxdiag *, apoi o să-ți apară datele la placa ta video. Apoi, spre exemplu eu am NVIDIA, și intri pe site-ul lor. Apoi pur și simplu îți " resetezi " placa video ( download ). Sincer, am așteptat 2 ani ca să meargă, dar, am încercat și a mers.