| anonim_4396 a întrebat:

De cand sunt mic imi doresc sa fiu actor, ce pot sa fac sa fiu cunoscut, sa joc in filme, cum o pot lua din jos? Pas cu pas? Sunt fanul lui Paul Walker, am vazut toate Fast and Furios, si vreau sa fiu ca el? Deci ce pot face sa fiu cunoscut?

Răspuns Câştigător
| Daryuscool a răspuns:

Multi actori au fost prima data, cantaretii, fotomodeli, din astea cu care au iesit in evidenta in tara lor, dupa aia or ajuns sa joace intr-un film roluri secundare, apoi ior descoperit alti si iau facut sa fie ce sunt in prezent. Inca ceva, toti actorii celebri au voce muzicala, deci daca ai atunci esti cu un pas mai aproape de ei. Dar crede-ma ca o sa ai de trudit ca sa ajungi superstar ca ei.Succes.

1 răspuns:
| Maria98765 a răspuns:

Va trebui să faci cursuri de canto, dans, poezie... Apoi facultate de actorie. Va trebui să te pricepi la toate câte puțin și să știi să intri în rol, să trăiești în pielea personajului.
Pentru început poți repeta în fața oglinzii, iar când prinzi ceva mai mult curaj, în fața prietenilor, familiei...sau sa te lanseze cineva.Fa-te cunoscut.Sigur o sa-ti vina tie vreo idee.