| anonim_4396 a întrebat:

De ce ai mei nu ma lasa sa dorm la o fata? [ sunt a 7a (fata) ]
Imi baga mereu motive de genul ' de ce sa nu dormi acasa la tine? ' si chestii din astea.

7 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Poate crede ca minti si ca tu de fapt vrei sa dormi la un baiat. poti incerca sa ii spui o chestie de genu " mama uite daca ma lasi sa dorm la fata aia ma poti suna cand vrei tu la orice ora vrei tu si poti vb cu fata respectiva sau cu mama ei(daca e posibil) si iti v-a spune ca sunt acolo ca sa te linistesti" Nu e o rusine sa ii dai mamei fetei telefonul sa vb cu mama ta ba din contra o sa vada ca ai parinti care se intereseaza de tine.

Un alt motiv ar fi fratii mai mari ai fetei. Daca acea fata sta in casa cu frati mai mari poate ca ii e frica sa nu te violeze vreo unulaughing toti parintii gandesc asa oh go on

Baftawinking

| BiaSiAtat a răspuns:

Parintii cred ca nu este necesar...Dar de fapt este distrctiv.Pe mine ma lasa sa doarma cineva la mine, dar am cunoscut 2 cazuri ca ale tale (ale unor prietene).Nu stiu ce sa zic despre asta...paraintii zic "Ai pat la tine acasa" sau "Nu gasesc rostul la asta". incearca sa-i convingi ca este distractiv.Incearca sa ai o discutie cu ei.Una foarte la obiect.Fara tipete, comentarii sialte chestii din astea. Sper ca te-am ajutat. Pupici kiss

| DarkStarGW a răspuns:

Pai pentru ca sunt parinti si isi fac griji

| alexanelly a răspuns:

Stai linistita, din asta sunt facutzi parintzi sa ne manance zilele, eu sunt a 12 si cand ma duc la discoteca, ai mei stau sa ma astepte pana la 2 -3, 4(pentru ca stau la vr-o 15 km d discoteca unde ma duc) si nu ma lasa sa stau la o prietena.Cica sa stai p capul oamenilor, sau ceva in genu.Bn eu mai scap d ei ca in cursul saptamanii sunt plecatzi aman2 si stau singura acasa, dr in weekenduri imi mananca zilele.Cel mai probabil se gandesc sa nu deranjam ppersoanele la care ne ducem, sau sa facem diferite lucruri care arr insemna o proasta educatie sau cel mai rau sa ne corupa la anumite chestiilaughing) gen fumat, baut. Explicale parintilor tai ca nu trebuie s isi faca atatea griji

| yngerash_4642 a răspuns:

Buna! si eu am aceiasi problema.Nu ma lasa si daca insist mai mult se enerveaza mai rau:-|. uite ce am facut eu: in seara de craciun am loato pe pretena mea la mine am stat pana pe la 23:30 si dup am zis ca mergem si pe la ea.Mno si pana am ajuns.s-a facut vreo 00:30 si am mai stat la ea...si mo sunat maicamea si o zis sa raman aklwinking

| andra_9015 a răspuns:

Poate ca nu au o parere prea buna despre fata respectiva sau despre prietenii tai in general.sau poate si-au pierdut increderea in tine cu ceva timp in urma[nu aveti prea mare lucru ce sa faceti.dar poate se gandesc ca puteti chema baieti sau ceva de genu'. orice e posibil in mintea lorlaughing]. oricum, demonstreaza-le ca pot avea incredere in tine si fii si tu placul lor macar o perioada incat sa te lase.succes.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate crede ca mai vine cineva acolo sau poate crede ca te imbeti.

eu trec a 9-a si in a opta in vacanta de iarna am fost la nsite colegi si m-am facut praf. Cand am ajuns acas tot imi zicea c anul ma mai lasa cu aia ca nu stiu ce dar pana la urma m-a lasat.

Insista si tu, roaga-i fa ceva.
Adica pe mine timpu ala am stat foarte mult la calculator cand nu mau lasat afara adica ma refer 19/24 20/24 ore ce de genu si acu ma lasa cam pe oriunde numa sa nu prea stau la calculator