| trilulilu_6197 a întrebat:

Cum sa fac sa castig increderea parintilor mei?
Pentru ca uneori vreau sa ma duc sa dorm la o prietena noaptea sau sa merg in locuri mai departate si nu ma lasa, si imi zic " ei dar de unde stiu eu ca te duci sa dormi la fata aia si nu iesi pe strada sa se ia cineva de tine". si chestii de genul.
Si totusi am 14 ani.

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Fa-le cunostinta cu anturajul tau si explica-le ca stii ce faci.Restul vine de la sine.

| Floreenofficial a răspuns:

E foarte bine ca ai parinti care au grija de tine! de ce n-o chemi pe prietena aia sa vina acasa la tine sa dormiti sau sa vorbeasca parintii ei cu parintii tai ca sa fie linistiti ai tai ca vei fi in siguranta!

| Vizitiul a răspuns:

Parintii tai sunt circumspecti, toata stima si respectul pentru ei. Deocamdata esti la o varsta frageda, iti impun anumite reguli pentru a nu merge pentru un drum culpabil. Chiar daca in sinea ta nu doresti a face ceva necumpatat, sa stii ca anturajul influenteaza simandicos, iar parintii constientizeaza acest aspect.
Cu dormitul la o prietena sunt de acord, dar mai intai prezinta fata respectiva parintilor tai, sa-ti faca si ei o imagine despre ea, dupa ce trag o concluzie, o sa ai parte si de nopti petrecute in compania respectivei tipe. Cu placatul in locuri indepartate nu-s de acord, ai timp si pentru plecari dupa implinirea varstei majoratului, atunci o sa raspunzi de faptele tale. Esti minora, parintii raspund de faptele pe care le comiti. Doresc sa-ti adresez o intrebare: de ce nu o chemi pe ea sa doarma la tine? Nu-mi lua in nume de rau comentariile de mai sus, nu am cum sa-ti dau dreptate intrutotul, pentru ca nu o posezi. In loc sa fiti mandri ca aveti asemnea parinti, voi deveniti indignati, dar iti spun, nu ai motive! Terminat.

| Nimic special a răspuns:

Eu sunt mai norocoasa mama nu prea ma lasa sa dorm la prin.laughing, spune la fel ca ies pe strada, si fac dif chestii/blushing), ma rog de iesit pe str, daca dorm la ceva, tot ieslaughing.:X dar am noroc cu tata el mereu ma lasa straight face.
Cred ca ar trebui ca si parintii sa cunoasca mai bine persoana la care dormi si de ce este capabila aceea persoana.

| カルメン a răspuns:

Gandeste-te ca totusi ai 14 ani...cred ca ei iti vor binele. daca iti spun asta nu cred ca o fac cu rautate.cred ca te iubesc destul de mult si nu vor ca tu sa patesti. apreciaza-i!

| trilulilu_6197 explică:

Imi cunoaste toate prietenele, dar cum am scris, nu-i problema ca nu le cunoaste. Zice ca daca eu nu ma duc la fata aia acasa si plec altundeva, sau daca plec cu fata aia nu stiu unde.