| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

De ce colegii din clasa la mine nu ma plac, ma ignora si tot de la mine iau temele?
Sa va spun cum e povestea:am 3 colegi care nu sunt bine deloc cu mine Andrei Sebi si Teofana
In clasele primare doar ei erau laudati de invatatori desi eu invatam mai bine decat ei, am avut FB pe linie dar ei le dadeau cadouri invatatorilor.
Iar in gimnaziu roata s-a intors eu eram laudata de profesori pentru ca invatam bine si nu le dadeam cadouri iar colegii mei erau criticati pentru ca nu le era gandul la invatatura.
Credeti ca din cauza asta ma urasc atat de mult?
P.S. Suntem in clasa a 8 a

Răspuns Câştigător
| JustMeForever31 a răspuns:

Deci, sunt in aceeasi situatie ca si tine. Si eu sunt clasa a 8-a si invat foarte bine inca din prima zi de scoala din clasa I. De asemenea, am colegi care nu ma suporta si se tot iau de mine sau ma critica etc., si totusi, ei sunt cei care imi cer temele, dar am invatat sa-i refuz pentru ca este pentru binele lor sa invete si nu ai in plus nicio obligatie fata de ei. Nu te uraste nimeni, stai linistita, doar ca sunt invidiosi. Si mie mi-a luat mult sa invat asta si sa accept situatia. Asa ca nu ii baga in seama si traieste-ti viata ca si cum aceste neintelegeri nu are exista. Bafta la examene. Te pup! Funda? ♥

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru JustMeForever31):

Multumesc si tie la fel

| JustMeForever31 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Multumesc si Craciun fericit! happy