| Genevaaa a întrebat:

De ce dau numai de persoane plictisite,retrase și parcă supărate? Azi am mers intr-un parc cu niste prieteni si doi dintre ei s-au oprit pe o banca, nu ziceau ce au, nu s-au apropiat de noi. Am inteles ca erau suparati pe moment, dar nici macar nu ziceau ca au ceva, nu voiau sa faca nimic si imi stricau toata starea.Se poarta asa de o saptamana. Am mai avut asa un prieten stateam mereu cu el, dar incepuse sa fie fara chef, nu vorbea cu altii, era trist parca, nici pe apel cu mine nu vorbea desi ne stim din copilarie si ieseam si des. M-am saturat sa fiu singura care vine cu idei, spun haideti sa facem aia, hai acolo si acolo, eu daca nu spun nimic nimeni nu vine cu idei, e o admosfera ciudata si tristă.
Un prieten vorbea cu o fata pe apel si cand am venit si eu pe apel ea nu a mai vorbit. Era liniste. Asa mi-a spus baiatul acela care era in apel cu ea... ea zice ca nu are nimic cu mine dar simt ca uneori ca sunt ignorata fara motiv.
La fel mi s-a intamplat si cu doua prietene bune. Eu chiar tineam la ele, pretuiesc o prietenie dar acum vorbesc cu alte fete si s-au indepartat de mine... de mică am avut problema asta sad

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta alti oameni

| aditimus a răspuns:

Schimbarea incepe din tine.

| Genevaaa explică (pentru aditimus):

Ce ar trebui sa fac? ..eu incerc sa ii inteleg nu sa ii ignor imediat sa caut alti prieteni. e gresit?

| aditimus a răspuns:

Cum spuneau si cei doi iesi si cauta oameni de calitate nu de cantitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți decât să încerci în continuare, să studiezi în continuare, și să pui întrebarea - de ce-.