| dragutz60 a întrebat:

De ce dupa ceva timp ne saturam de unele melodii adica le ascult nu mai imi plac ca la inceput. De ce voua nu vi se intampla la fel?sad

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Acest lucru ni se întâmplă tuturor la un moment dat, pentru că te saturi de friptură dimineața, la prânz și seara. Mai vrei și altceva.
O melodie genială ascultată până la saturație poate să ni se pară la un moment dat deloc interesantă. De aia e bine să le schimbăm uneori, ca să nu ajungem să ne plictisim de ceea ce adoram cândva.
Cred că aici se aplică de minune proverbul "ce e mult strică".

| Rockart a răspuns:

Pentru că descoperi melodii noi, celelale ţi se par demodate, vechi, le ştii pe dinafară şi te plictiseşti să le asculţi. Da, şi eu păţesc uneori aşa. Îmi place atât de mult o melodie că o ascult două săptămâni încontinuu, apoi găsesc alta şi o uit.

| Jessi1234567890 a răspuns:

Da, pentru ca apar altele noi care ne plac de ele si apoi uitam de ele

| dragutz60 explică:

Reftific putin intrebare: De ce se intampla asa si voua vi se intampla la fel?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dragutz60):

Da, vin altele noi, ar fi si noirmal sa ne saturam de ele.
Cum timpul nu sta in loc, nici ceea ce iti placea la inceput nu mai este atit de interesant acum.