| beautifulpeople a întrebat:

De ce fetitele de 10-12 ani au iubiti si eu nu am(16 ani) crying

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Pentru că la 10-12 ani majoritatea fetițelor sunt foarte influențabile, mai ales dacă au prietene mai mari care au iubiți. S-a creat o modă printre fetițe să aibă iubiți de la 10 ani. Am văzut destule pe youtube care aveau maximum 11 ani și vorbeau despre foștii iubiți rolling on the floor. Probabil tu nu ai pentru că fiind mai matură și mai cu (,) capul pe umeri, nu te agăți de orice băiat care îți iese în cale și ești mai selectivă. După cum bine se știe, fiecare om are ceva al lui care e pus deoparte, așa că nu te agita. Va veni timpul în care va apărea și persoana potrivită pentru tine. Capul sus și nu dispera. Axează-te pe lucrurile care îți fac plăcere, ieși cu prietenele, distrează-te, mergi la filme, plimbă-te, citește sau ce îți mai place ție să faci... dacă vei pune accentul pe alte lucruri vei vedea că o să cam uiți de asta. Pupici

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt iubiti.Nu intelege gresit termenul.Tu esti mai cu capul pe umeri daca inca nu ai pe nimeni.

| positivity a răspuns:

Oamenii tind să facă ceea ce văd. Plus că în ziua de astăzi este la modă să fii într-o relație, să fii în centrul atenției. În general, aceștia vor să fie mai presus decât celelalte persoane din jurul lor, cu toate că au doar 10 ani. Iar vrând asta, eu vor face orice pentru a o obține.
Niciodată nu am înțeles relațiile de la o așa vârstă, dar mă gândesc că ceea ce văd ei la televizor, îi afectează.
Nu ar trebui să îți faci griji în legătură cu asta, vei avea și tu.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca esti urata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 2 posibilitati:
1) Esti mai desteapta ca ele.
2) Esti mai urata ca ele.

| Adina981 a răspuns:

Ohh, I know what you feel laughing

| ℓσяєภยş a răspuns:

Mai ai timp sa-ti gasesti iubirea.Vad ca acum e la moda sa ai iubit de 20 de ani la 11-13 ani, pe cand eu la acea varsta il aveam "ca iubit" pe Mickey Mouse.

| alinutza0408 a răspuns:

Chiar si la 16 ani esti prea tanara sa intelegi iubirea la adevarata ei valoare, asa ca nu ai pierdut nimic, bucura-te de perioada adolescentei si lasa timpul sa decida

| LOwee02 a răspuns:

Fetitele de 10-12 ani nu au iubiti laughing E normal sa te joci afara cu copiii din cartier la 10-12 ani. Singurii care tin la ele la varsta aia sunt tatii lor. Ca imita ce vad la adulti si adolescenti, asta e altceva, e treaba lor si a parintilor care nu comunica suficient cu ele...Ai rabdare, sigur vei intalni un baiat care sa te placa si cu care sa te intelegi. Nu cred ca iti doresti unul caruia sa nu ii pese de tine sau care vrea doar sa te foloseascawinking

| FizZAleX a răspuns:

Pentru ca esti timida, crede-ma si eu sunt in aceeasi stare am avut o relatie de 1 an si dupa singur... daca vrei sa vorbim pe facebook despre timiditatea noasta, parere una alta iti ofer facebook-ul meu: Fizz Alex

| HavenFire a răspuns:

Stiu ce simti!