| Andrei1017 a întrebat:

De ce ma uraste aproape toata lumea,la inceput cand imi fac un prieten nou ma inteleg bine cu el imi merge bine dar pana la urma totul se strica si nu mai vorbeste cu mine,ma simt singur nu am cu cine sa povestesc problemele pe care le am si aproape toata lumea ma uraste oare sunt eu vinovat sau cand vorbesc cu o fata de care imi place cateva zile imi merge bine iar dupa se uita dupa altcineva si ma port cat se poate de frumos cu ea si vine unu care face glume proaste si o face pe smecher-ul si a doua zi vine fata de care imi place si imi spune ca ii place de baiatul acela de ieri care facea glume proaste si se credea smecher si ma roaga sa o ajut, deci nu stiu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| gardianuf a răspuns:

Oricat de greu ar fi sa tii capul sus, nu trebuie sa tii cont de parerile acelor persoane, pentru inceput gandeste-te foarte mult la tine, iubestete mai mult lasa-i sa vorbeasca pe ei asa sunt oameni.
Intr-o zi daca vei gasi pe cineva pe placul tau pana atunci nu te stresa, nu gandi negativ!

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Aceștia nu sunt prieteni adevărați. Când vei gasi un astfel de prieten vei vedea diferența. Continuă să cauți, nu vei fi dezamăgit. Un prieten adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate. Merită un astfel de prieten.