| zitiala a întrebat:

De ce multi prefera sa manance o guma in loc sa se spele pe dinti?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa para smecheri.

| William a răspuns:

De lene.

| OnuOnulică a răspuns:

De obicei, aici intrevine lenea sau nu au timp. Dar majoritatea se gandesc ca "e 20 de bani o guma pe cand o pasta de dinti e 10 lei"...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pentru ca e mai usor sa mesteci o bucata de cauciuc decat sa te duci la baie, sa iei periuta, sa pui pasta de dinti pe ea, apoi sa-ti freci dintii vreo 5 minute.
Nimeni n-are rabdare sa se spele 5 minute, majoritatea stau maxim un minut. Le pute gura si cred ca daca mesteca ceva cu gust de menta, mirosul va disparea.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Le e lene sa se spele pe dintii...

| MikelZugame0N a răspuns:

Pt ca unii nu realizeaza ca Orbit sau celelalte marci de guma, nu sunt de incredere.