| catalina_2916 a întrebat:

De ce n-am si eu un iubit? adica ceva mai serios, o relatie mai lunga... cea mai lunga relatie a fost de o luna...toate prietenele mele au iubiti, relatii mai lung, numai eu nu...si nu sunt o fata urata.baietii ma cauta, dar, ba nu imi plac inde-ajuns, ba nu ma mai cauta subit...eu sunt o fire mai dificila, oareqm timida, copilaroasa uneori... le invidiez extrem de mult pe fetele din orasul meu care ies la plimare cu iubitii lor...pe cand eu ies numai cu fete... oare de ce am soarta asta? sufar extrem de mult din aceasta cauza...cateodata prefer sa nici nu mai ies din casa... k deja cei din oras mi-am luat seama k mereu umblu cu fete...

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Ada, fi serioasa.
Sti cum e in cazul tau, happy Tara arde si baba se piaptana.
Nu-i nicio problema... ti-a luat seama...nu-i adv, asta-i doar in capul tauwinking
O sa-ti gasesti, nu unul, nu doi ci 10 parteneri, care o sa tanjeasca dupa tine, iar tu o sa poti de unde alege.Nu-i nicio problema la caracterul tau, cine te place, te place si asa.happy
Ti-am spus, cand va veni randul fiecareia, pana atunci gaseste-ti altceva de facut.
Uite, tu ai spus ca ti-"a luat lumea seama ca umblii numai cu fete", dar de mine ce sa mai zic, ca umblu numai singura, sau uneori cu mama...Nici macar prietene nu mai am.Si nu ma plang.asta e happy
Care-i problema? stai linistita in privinta lumi, este doar o conceptie gresita a ta.

29 răspunsuri:
| catalina_2916 explică:

Draga nobody, pentru nimic in lume nu m-as pune jos pentru un baiat/bartbat...niciodata nu m-as injosi in halul asta...

| Mya a răspuns:

Nu cred ca esti o persoana dificila, e normal sa ai anumite pretentii, nu poti sa-ti faci pe cineva de dragul de a avea.Toate ne formam un ideal... dar incearca macar sa gasesti unul care sa se apropie de ceea ce-ti doresti, daca nu in totalitate...si numai fi asa demoralizata, iar acum e partea in care iti zic ca "va veni si vremea ta", iar tu iti vei zice ca te-ai saturat de placa asta... dar crede-ma, nu va mai dura mult timp! Fii comunicativa, increzatoare si ai putina rabadare.batting eyelashes

| amberjuly a răspuns:

Nu te mai gandi in mod constant la asta. Pur si simplu cand o sa placi pe cineva si o sa te placa o sa fiti impreuna mai mult timp. N-ai cum sa-ti planici... "acum vreau iubit si relatie de lunga durata, sa il iubesc si sa ma iubeasca" etc... iti cauti de viata iar relatiile apar atunci cand apar ele...

| alina88 a răspuns:

Rabdare...rabdare...rabdare.e tot ceea ce pot sa-ti spun, deci stai linistita, nu-i bai, ai sa ai timp si de relatii lungi...stai linistita!

| andreea89 a răspuns:

laughing) in situatia asta sunt si eu..si am trecut un pic de varsta ''adolescentei''doar ca nu ma plang.si eu mi-am creeat anumite standarde in ceea ce priveste baietii.sunt foarte pretentioasa si probabil d-asta nu am gasit inca unul.doar ca nu ma plang...vei gasi intr-un final.

| samur1 a răspuns:

O sa vina timpul cand ai sa iesi si cu baieti seriosi, banuiesc ca esti minora, ai rabdare, e mai bine asa!

| adria1967 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar si eu am trecut prin asta in perioada liceului, nu puteam sa ma hotarasc sa am un "prieten" desi ma admirau mai multi baieti, mie imi placea de altcineva in acea perioada dupa aceea m-am angajat si m-am indragostit la prima vedere de sotul meu si el de mine, cand se va intampla asta nu ai cum sa nu simti, viata ta se va schimba complet. Eu l-am cunoscut pe sotul meu in octombrie si in iunie anul urmator ne-am casatorit. Dar nu cred neaparat ca eu am procedat bine, acum intorcandu-ma in trecut si analizand diverse situatii cred ca eram prea pretentioasa sau imi era frica sa ies in oras singura cu un baiat si atunci refuzam invitatia, pana cand se plictiseau si baietii sa mai incerce nimanui nu-i place sa fie refuzat. E bine sa te mai increzi si in intuitie cateodata. Eu cred ca totusi exista "destin". Multa fericire si sa fii admirata si iubita de cei dragi tie!

| Vyio a răspuns:

Tuturor ni s-a parut asta la un moment dat. Toate am observat ca prietenele noastre au relatii lungi, frumoase, genul de relatii pe care noi le dorim si credem ca nu le putem avea.
Insa raspunsul sta in noi si in trecerea timpului. Vei vedea ca in cativa ani vei avea alta parere si poate si o relatie lunga cu o persoana care iti place tie.
Intre timp te vei schimba, vei creste si iti vei forma alte idei cu privire la relatii.
Banuiesc ca esti destul de mica si din acest motiv vezi lucrurile asa. E ceva normal, dupa parerea mea.
Succes.

| kayura a răspuns:

Si eu am fost asa la inceput...si sunt cam ca tine, sau cel putin asa am fost. Tu cati ani ai?
Eu 13 si nu mi se pare ca sunt prea mica pentru un prieten, doar trebuie sa ai rabdare.Cred ca sti proverbul 'Cu rabdarea treci si marea'?
Atunci respecta`l indeajuns si o sa vezi rezultatele

| Инна a răspuns:

Salut, eu cam tot sunt de virsta ta si n-am inca prieten dar nu-mi fac inima rea si tie nu tiash sfatui, vei avea un prieten ba chiar mai multi care voi fugi dupa tine, dar totul la rindul lor.Succese si nu te mai gindi in privinta la asta.Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da ce vârstă ai de te plângi atât de această "singurătate".
Cu răbdare o să vină și pentru tine acel băiat care să te merite.
Cât privește lumea, nu trăiești cu ea, nu ai de ce să-ți pese de gura lumii, sănătate să ai să le poți trece pe toate câte sunt în viață.
Zâmbește, nu ai de ce să stai tristă!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stii sa iubesti.de aia nu ai iubit.cand o sa capeti unul te pui jos repede ca sa nul pierzi. da tocmai asa il pierzi mai repede. dupa aia cauti copii sau comparatii. iubire mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Ada, in primul rand lucrul acesta depinde foarte mult de varsta ta. Parerea mea este ca nu trebuie sa disperi pentru ca se stie din totdeauna ca nimic nu vine atunci cand iti doresti tu ci cand e dat sa vina. Am observat ca ai spus ca de multe ori ti se intampla ba sa nu iti placa indeajuns de baietii care vor sa fie cu tine ori cei care iti plac dispar subit. Pentru prima nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca nu e corect sa accepti pe cineva de care nu iti place decat sa fii singura. La a doua chestie cred ca e posibil chiar sa fie greseala ta, de exemplu, cunosti un baiat, iti lpace de el, ii place de tine, va dati intalnire, dar la a doua deja el se face disparut...DE CE? Pentru ca din discutiile voastre, tia scapat cate ceva si el si-a dat seama ca esti disperata dupa baieti, deci va crede ca e ceva "necurat" la mijloc si va disparea cat ai zice peste. Ute eu am aproape 18 ani si pana anul trecut eram si eu la fel.pana la urma am lasat totul balta si mi-am zis ca alesul trebuie sa ma gaseasca nu sa il caut eu pe el. si intr-adevar neam gasit unul pe altul cand amandoi ne asteptam mai putin si avem o frumoasa relatie de 9 luni. Deci incearca sa nu mai fii asa stresata.lasa totul sa vina de la sine. PAna atunci.distreazate.lasa gurile rele sa vorbeasca! pupici bafta tinema la curenthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nici o problema esti doar mai precauta decat altele si pui raul in fata iar baieti de azi 90% nu fac 2 bani++===========////Riky italia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc cristi o sa vina curand soarele pe strada ta te pupi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si eu sunt in aceiasi situatiesadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este timp pentru toate nu te grabi, asta-ti trebuie acum dragoste si fericire? Parerea mea e sa te duci si sa te distrezi cat nu iti cere nimeni socoteala pentru cele facute. Fi sigura ca o sa iti gasesti un prieten pe placul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga ma pot oferi ca si eu am fost an situatia da dar la mine este o problema ca am un bebi mic daca vrei sa mai vb di meu este paradis_varu sat ani galati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine distreaza-te si o sa-ti gasesti tu si iubit stabil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai intrebat daca nu te dezvalui mult prea repede celui de langa tine? Ce este ceea ce atrage pe cel de langa tine? Cat de interesanta este relatia ta cu el? CE IL TINE LANGA TINE? Cat de atenta esti cu el? Uneori e mai bine sa ti in suspans pe cel de langa tine(fara a intinde prea mult coarda, bineinteles); oricum ar fi multe de vb. pe tema asta. Daca ti se pare ok, scrie-mi pe bashtefan@yahoo.es
Chiar daca nu o sa mai vb sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.si eu sunt asa. n`am avut nici o relatie serioasa pana acum ~x( si nici nu cred ca voi avea pentru ca sunt prea timida angry crying
u daca nu esti timida vei avea.la mine nu`s sperante nu voi avea nikiodata prieten.sad [15 ani]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai standardele cam ridicate in ceea ce privesc baietii, incearca sa gasesti pe cineva care te accepta asa cum esti. asta insemnand ca si tu la randul tau trebuie sa il accepti cu defectele si parile sale bunehappy Nimeni nu e perfect, si asta inseamna ca nici tu nu faci exceptie de la regula!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nul ai pe vin-o incoa sau iti plac fetele? vino la mine, poate ai noroc cu mine? bulgaru1111.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nul ai pe vin-o incoa sau iti plac fetele? vino la mine,poate ai noroc cu mine? bulgaru1111.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cauta si te asigur ca o sa gasesti iubirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu ai intalnit un baiat sa tina la tine, sa vrea ceva serios, de durata cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun ada sunt raluka eu ti-as da un sfat nu te mai gandi la asta spre binele tau lasa ca sunt baieti multi ai si uh rabdare sa sa vezi ca vei avea si u prieten si nu mai fi timida ca atunci un baiat incerca sa profite de tine cand te vede timida.winkingsucces iubita te pup

| angelito a răspuns:

Cel mai bun lucru este:rabdarea, o sa apara cand nu te astepti;(

| on a răspuns:

Off...eu am 18 ani si nu am avut niciun prieten.stiu ca e foarte urata situatia...si-l astept saracu' de mult...nu stiu daca o sa vina vreodata...eu nu mi-am pierdut speranta pana acum da'nu mai e mult...adevarul e ca sunt extrem de pretentioasa...toti prietenii ma intreaba NICI ACUM NU AI PRIETEN? Ma simt prost si mi-e si rusine sa spun... dar asta e adevarul. mie mi se pare ca lucrul asta ma face sa par putin cam ciudata...noroc ca am cateva prietene care ma sprijina si-mi ridica mereu moralul...cred ca ar trebui sa-ti faci si tu o asa prietena...pana atunci eu te sustin si iti tin pumnii. poate il gasesti inaintea mea