| DoarAlin a întrebat:

De ce noua, romanilor, ne place sa scriem propozitii in romgleza? Adica 2 cuvinte in engleza si 3 in romana. Mi se pare prostesc. Si vad ca chestia asta o face aproape toata lumea. Partea amuzanta este cand incerci sa scrii in engleza, dar tu nu stii nici macar romana.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza snobismului si prostiei.
Un om inteligent nu amesteca niciodata romana si engleza, ca-l duce capul si ii este teama de ridicol si prostie.

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa se dea mari ca stiu engleza.
Cand ii aud pe unii "nu imi vine cuvantul in romana" desi ei nu vorbesc engleza la modul ca nu au plecat din tara niciodata, imi vine sa imi trag palme laughing

| OldSoul a răspuns:

I don't know la ce te referi.
Maybe, suna mai cool.
No matter, noi sa fim sanatosi.

| alina2k18 a răspuns:

Uneori it's literally easier sa te exprimi si mai putin de... scris laughing)

| anamariarot a răspuns:

Să părem și noi mai mișto laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti se pare prostesc. E prostesc.

| DoarAlin explică:

Y'all make me trist. sad

| DoarAlin explică:

Nimportequi, oh, te-ai gasit tu sa comentezi. M-ai bine fa-ti inca vreo 20 de conturi, pana nu ti se sterge si asta. Lasa arfele astea, ca nimeni dupa site-ul asta nu te ia in serios. D-aia ti se sterge contul intruna, ca esti jmechera dupa spatele unui ecran.
De asemenea, mai invata si tu sa pui o virgula.

| ColdDenex a răspuns:

I've gotta admit I do that a lot, maybe 24/7, but the problem is I have no idea how to properly speak romanian and that leaves me with only one option, to speak english