| unaboona a întrebat:

De ce nu se legalizeaza "iarba" si in romania? adica pana mea dc sa fie numa aia din olanda mai smecheri... iarba are exact acelasi efect ca tigara asupra corpu; lui tau si tigara iti da dependenta deci nu e totuna? si am auzit ca cei care fumeaza marijuana de mult timp arata mai tineri serios am prieteni care la 30, 40 de ani arata ca de 25 si fumeaza de la 13 ani

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Si eu vreau, diferenta intre noi si olandezi este ca la ei, mai mult turistii fumeaza, ei nu prea sau prea rar, nu exista tentatia asta pentru ca ei au alta viata, iar la noi odata ce s-ar legaliza, mai mult de jumatate din tineri ar sta numai fumati. Hai sa recunoastem ca nu e acelasi efect. Eu daca fumam tigari mai puteam sa mai invat, daca fumam iarba nu prea. Tinerii nostri nu au simtul masurii asa cum il au olandezii. Eu pe tinerii lor i-am vazut distrandu-se altfel decat pe ai nostri, ies impreuna pe biciclete in parcuri ZIUA, nu stau ca noi noptile numai drogati. E o maaaaaaare diferenta intre noi ca si popoare, nu e vorba ca ei sunt mai jmecheri.

8 răspunsuri:
| StefanStyle94 a răspuns:

Muta-te in Olanda si ia-ma cu tine:X

| Dizzy a răspuns:

Daca nu-ti place in Romania muta-te in Olanda.Nu te opreste nimeni!winking

| loveaholic a răspuns:

Nu sunt mai jmecheri pentru ca fumeaza iarba. sunt mai fraieri pentru ca fumeaza pentru ca isi fac rau singuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste. ce proasta esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti manca iarba, nimeni nu te opreste.

| gabitzu_3651 a răspuns:

Esti cu mintea in apuii fetitoo in *** eu nu am fumatt 1 ann si e groasa cand te lasi, in *** tu nu sti cum e sa te lasi de iarbaaa

| gabitzu_3651 a răspuns:

In *** tu fetito esti cu ani in apoiii
cum *** sa legalizeze iarba
asta nu ma astept sis contra
in *** am fumat un ann in fie care zii cate 4,,, 5 seara de iarba tare din olanda nu ce fumati voii iarba din parca
si *** nu te mai controlezii
in *** m-am lasat ma pisi pe eaaa nu ma i are niciun efect pentru minee
te amorteste de te culcii ( dormi pe tine

| Eu6705 a răspuns:

Am fost in Olanda plecat, si ii mare belea acolo, pe strada mi-am rulat jointul si l-am fumat.am cumparat 15 grame cu 30 de euro, nici acum nu-mi vine sa cred, in schimb in Romania la negru iti iei de 30 de euro nici 3 grame sad.Eu nu am vazut oameni care sa fie dependenti de marijuana. Legalizati-o ca ar fi pacat sa pierdem asa bunatate :X