| anonim_4396 a întrebat:

De ce sa ascunda persoana iubita anumite chestii? De exemplu mie: de ce iubitul meu nu ar avea incredere in mine? Sa imi spuna ce il doare sau ce este cu el, chiar daca eu nu am facut nimic incat el sa-si piarda increderea in mine. Nu inteleg aceste "faze". Nu inteleg de ce ii este frica sa-mi spuna ce simte si de ce este trist. Chiar daca am stat de vorba, el spunea ca nu are nimic, dar vedeam in ochii lui ca ceva nu e in regula. De ce mereu cand vorbim pe un anumit subiect spune ceva de genu' "Stii, lasa..nimic". As vrea sa stiu ce este cu el, cum naiba sa-l fac sa-mi spuna. I-am spus ca orice ar fi o rezolvam, impreuna, dar el "n-am nimic!". Dar eu stiu ca este ceva, vad prin comportamentul lui, cum raspunde la mesaje, este tot mai distant. De inselat nu se pune problema, nici nu ma gandesc ca ar fi facut-o. Si relatia noastra este frumoasa, niciodata nu ne plictisim, si totusi de cateva zile tot mai greu vorbeste cu mine. Azi, cand am vrut sa-l imbratisez s-a tras in spate, nu inteleg de ce. De un an si trei luni suntem impreuna, si niciodata nu a fost asa.
Inteleg ca mai avem zile,, negre" dar pnm, de ce sa nu ai incredere in persoana pe care o iubesti. Mereu il intrebam cum e, ce mai face si el imi raspundea fara griji, dupa care de o saptamana incoace raspunsul este mereu "nimic". Cica nu vrea sa spuna ceva care sa ne faca sa ne certam. I-am spus ca nu avem de ce sa ne certam, o rezolvam daca e ceva serios, dar nu intelege.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate nu vrea sa para slab sau vulnerabil in preajma ta.
Sau e el o fire mai introvertita.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

De fapt este exact opusul, doar ca mereu imi spunea, acum nu imi mai spune nimic. Nu inteleg ce ar putea fi atat de grav.

| RainmakerX a răspuns:

Probabil ca este ceva serios daca este ceva ce v-ar face sa va certati...

Nu te teme... baiatul tine la relatie. Faptul ca nu iti spune ca sa nu va certati este dovada.

Probabil ca trebuie sa-i dai putin timp.
Daca nu inceteaza peste o saptamana atunci spune-i direct cum te simti.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Faza e ca deja i-am spus. Am vorbit despre asta.