| Cristinaaaaaaaaaaaa a întrebat:

De ce sunt atat de greu de gasit prietenii adevarati?

Răspuns Câştigător
| jolidon a răspuns:

Pentru ca in viata, oricat de mult am nega, suntem fiecare pentru el si in final murim singuri. Intotdeauna va interveni invidia, rautatea, tentatia de a schimba mereu prietenii cu altii, tradarea. E la fel ca in relatii. Exact asa. Intervin multi factori iar dragostea aia intre prieteni se dovedeste mai devreme sau mai tarziu o iluzie. Asa e viata facuta. Suntem toti intr-o continua concurenta, batalia pentru painea cea mai mare. Intotdeauna din instinct cineva isi va dori ceea ce ai tu si de regula acestea sunt exact persoanele care iti sunt cele mai apropiate. Se intampla ca ei sa vrea sa ajunga mai sus decat tine, eventual sa aiba ceea ce ai tu, sa te invidieze pentru ceva, sa descopere lucruri pe care nu le suporta la tine, sau sa descopere in tine persoana care ar vrea sa fie de fapt ei. E instinctual. E o competitie oricat de mult am nega.

7 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Nici diamantele nu le gasesti la orice paswinking

| Sharlyzz a răspuns:

Pentru ca, dupa ce ii gasesti atat de greu, ramai cu ei pe viata. Simplu, scurt, si adevarat...

| Smiiiley a răspuns:

Pentru ca prieteniile adevarate se leaga in ani!smug

| Diia94 a răspuns:

Prietenii aia "adevarati" te lasa imediat. Invidia! Si nu stiu sunt multe chestii crede-ma ca in momentul de fata nu mai am niciun prieten adevarat, doar cunostinte si nici aa nu le poti spune, ca se dau prieteni si pe la spate...dar deh

| mellymellysaa a răspuns:

Deoarece prietenii adevarati nu ii gasesti la toate colturile ca pe cei falsi ci trebuie sa sapi foarte adanc sa.i gasesti si inca un sfat nu spune prieten adevarat la oricine pentru ca daca nu iti dovedeste acest lucru... te minte...:*