| Criiss16 a întrebat:

De ce e asa greu de gasit prieteni adevarati?straight facestraight face

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

E posibil sa ai si tu dreptate jani, dar daca alegi sa fii un prieten de incredere nu ai nimic de pierdut.Secretul oricarei relatii este sa oferi tu, sa investesti primul inainte sa astepti sa primesti.Satisfactia este mai mare! In viata ne lovim si de dezamagiri dar asta nu presupune sa ne dam batuti si sa credem ca nu exista prieteni adevarati. exista, dar trebuie sa sapi ca dupa adevaratele comori ca sa le gasesti.Prietenii adevarati ii pot numara pe degetele de la o mana, sunt putini, dar asa cum sunt ei ii pretuiesc, ii apreciez si ii iubesc.Si un prieten adevarat te va dezamagi, dar trebuie sa ai puterea sa ierti si s-o iei de la capat. daca e cazul! Nu exista prietenie fara cearta.sa nu ne asteptam ca prietenii adevarati sa fie perfecti! Dar sa cautam sa fim noi in primul rand persoane de nadejde si prieteni adevarati!

15 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Regula de baza si secretul este sa fii tu un prieten adevarat si vei atrage persoane asemenea tie.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu prea gasim asa ceva in ziua de azi, sint pe cale de disparitie.Prieteni ai atunci cind ai bani si cand au nevoie de ajutor, pe urma te uita si nici nu mai dau semne de viata.

| DenissaDeea a răspuns:

Prieteni adevarati sunt foarte rari, totodata cand crezi ca ai un prieten adevarat il testezi si tot nu crezi ca iti este prieten adevarat. e bine atunci cand ai un prieten adevarat sa il pastrezi cu adevarat.

| moonY a răspuns:

Pentru ca nu exista.si daca totusi crezi ca l'ai gasit.va exista un moment cand el va trada.sau il tradezi tu.asa e viata.nimic nu dureaza pentru totdeauna

| kh1ss a răspuns:

Pentru ca in ziua de azi fiecare e pentru el tongue

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru ca-i cauti in loc sa-i intalnesti... E o diferenta de care iti dai seama mai greu.

carla
| carla a răspuns:

Pentru ca sunt rari, de aceea se numesc prieteni adevarati happy

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

E greu pentru ca nu-i gasesti pe toate drumurile, iti trebuiesc ani sa cladesti o incredere, o prietenie puternica.si nu toata lumea e asa

| dulshe a răspuns:

Pentru k sunt prea multi gelosi si invidiosisad

| andreutz a răspuns:

Pentru ca exista BANI si SEX pe lumea asta. daca nu ar exista aceste 2notiuni, garantat lumea ar fi mai buna...si am avea mai multa incredere in prieteni...

| jani a răspuns:

Nu'i greu de gasit! E imposibil.

| jani a răspuns:

Nu's de acord cu tine Anna, poti fi cel mai bun prieten ca tot la nevoie vezi cine ramane langa tine.(de obicei nimeni)

| miry a răspuns:

Intrebarea asta mi-a pun si eu de mult timp, prieteni adevarati iti sunt parintii, fratii si surorile, si totusi sunt cazuri cand te sapa pe la spate chiar familia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca "sunt pe cale de disparitie". toti iti sunt prieteni la bine. dar la rau ramai singur.
Cand razi.toti rad cu tine.
Cand plangi.plangi singurwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt k nu sunt prea multi prieteni adevaratzi...si daca sunt trebuie sa fie mai mari k tine doar atunci te vor intelege...straight facek asa prieteni de varsta ta tot timpu te barfesc sau nah cel putin asta este parerea mea...straight face