De ce sunt copiii mici violenti?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai multe motive
-pentru ca e o forma de aparare impotriva celorlalti
-pentru ca altfel ar fi ei aia batjocoriti
-pentru ca asa au vazut in familie

| RAY a răspuns:

Pentru ca nu au auto control, nu sunt maturizati rational

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Copii mici sunt plini de energie pe care trebuie să o descarce făcând mișcare multă. Uneori aceasta este însoțită de violență.

| Catrice a răspuns:

Știi cum e, copii imita ce vad la părinți/adulți. Dacă vad violenta, sunt violenți.

| Andreeush a răspuns:

Din cauza părinților, nu îi educă cum trebuie.

| RainmakerX a răspuns:

Pentru ca nu realizeaza ca se lovesc sau o sa li se intample ceva rau daca se lovesc.

Asta nu este ceva rau neaparat. Am decapitat si eu cateva jucarii cand eram mic laughing *da la propriu*
Niste jucarii precum lego alea blocuri ar fi utile cat sunt mici.
Pe acelea le pot darama cat vor, se pot descarca si stimuleaza si creativitatea. Eu imi faceam roboti din lego (lego normal nu seturi cum au astia mici acum) si tin minte ca ii distrugeam, ii loveam unii de altii, ii aruncam de la inaltime pe aia care pierdeau, era distractiv si eram mic. Evident, nu aveau nimic, doar se desfaceau piesele (care erau atat de tari incat durea rau daca erai destul de prost cat sa te lovesti cu ele)

| Catrice a răspuns (pentru RainmakerX):

Ăștia mici de acum decapiteaza oameni, nu jucării.

| irina4219 a răspuns:

Probabil unii dintre ei au probleme acasa cu parintii lor, de unde rezulta comportamentul agresiv.