| BornFree a întrebat:

De ce toata lumea trebuie sa se dea smecher? Cu ce credeti ca ajuta?

Răspuns Câştigător
| RebecaBaa a răspuns:

Bineinteles ca NU ajuta...dar in ziua de azi se pare ca predomina cocalarii si pitipoancele plini de "arfe, fite si tupeu a la pricessa de mine" bineinteles, dar...asta e straight face? Nu cred ca putem schimba ceva

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Cei slabi vorbesc tare gesticuleaza mult, si se lauda enorm. Cei tari, vorbesc putin, incet, si nu se lauda. In mare, cam asa stau lucrurile. Cei sapte ani de acasa, educatia bunul simt. Numai oameni slabi se dau smecheri. Pa!

| Static a răspuns:

Pai pentru ca daca ne dam cel putin smecher, intresant, misterios, etc, lumea ne va lua de fraieri, prosti, plictisitori, nesociabili, neimportanti, lipsiti de simtul umorului etc, si nu toti se dau smecheri, de fapt sunt doua tabere ca sa spun asa. Tabara celor care se dau smecheri ( cei ce vor sa para sau sa fie smecheri ) si tabara celor smecheri ( celor cu adevarat smecheri, o au in sange ). Intelegi acum. Funda? :p happy

| Emmmiii a răspuns:

Pai nu ajuta doar cu nimic in afara faptului ca dai dovada de un ego imens si asta poate fi foarte deranjant uneori.Uni fac asta pentru ca se cred mai buni ca ceilalti dar nu is dau seama ca vor fi ignorati pentru felul lor de a fi...eu una nu prea suport astfel de persoane.

| Greyvile a răspuns:

Buna! Da, ne intalnim zilnic cu asa chestii, mai ales in mediu scolar. In mare parte, acest lucru se mainfesta in preajma fetelor sau, personana cutare vrea sa arate cit de "desteapta" sau cool poate sa fie.