| SmoKeM a întrebat:

Salut prieteni, Am cam vreo 10 ani si as vrea sa ii arat lumi ca pot fi smecher sau ca sunt smecher. Dar ma puteti ajuta? Sa devin mai smecher? Puteti sa-mi dati poze, muzica, Tot ce credeti ca ma poate face smecher va rog. Funda+Vot happy

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu si nici nu vreau sa stiu daca vei citii acest raspuns tot, dar daca o faci, e bine, e spre binele tauwinking
N-ai nici cea mai mica idee despre ce e aia jmecherie, si nu te invinovatesc, pentru ca multi dau niste exemple proaste despre jmecherie. In marea majoritate, a fi jmecher, inseamna a te lua de cei mai slabi ca tine, a injura, a fuma, si a umbla brat la brat cu niste curve.
Cam asta inseamna jmecherie pentru prosti, si presupun ca d'aia vrei si tu, dar te poti schimba, dar daca chiar o vrei p'aia, poti deja sa nu mai citesti mai departe!
A fi jmecher nu inseamna a te lua de cei slabi, ci a-i apara, nu inseamna a injura, ci a vorbii frumos, nu inseamna a fuma, sau bea, ci inseamna sa incerci sa-i faci pe altii sa renunte, si daca nu vei fi tipul acela de jmecherash, clar nu vei umbla cu curve, ci cu fete bune.
Cu poti devenii tipul de jmecheri care chiar e un shmecher? Usor.
1. Intai, ai grija de fizicul tau, nu fii un slabanog, nu umbla plin de tatuaje, fii curat, pe scurt, nu te neglija.
Fa exercitii ca sa-ti dezvolti musculatura, pastreaza-ti culoarea naturala a pielii, ma refer sa n-o manjesti cu tatuaje sau alte rahat-uri, si fii intotdeauna curat.
2. Fii inteliget si relaxat. Ca sa fii inteligent, trebuie sa fii relaxat, si ca sa fii relaxat trebuie sa fii inteligent. Fii inteligent cand vorbesti cu cineva, sa-i faci o parere buna despre tine, ca esti un baiat sigur pe tine, dar sa stii sa aduci argumente bune cand cineva vorbeste urat cu tine, nu sa injuri ca un porc. Si fii mereu relaxat, nu te enerva, o minte nervoasa e o minte ingusta.
3. Sa stii sa te bati, de fapt, sa stii sa te aperi, nu te lua de nimeni daca nu e nevoie, daca acel cineva nu se ia de un baiat/fata fara vreun motiv, atunci intervino si salveaza-l de un prostwinking
Astea sunt lucruri de baza pentru a fii un om jmecher, iti dau si un exemplu, un elev d'ala rau, prost si tampit, are impresia ca e jmecher daca vb urat cu profu, daca face doar ce vrea el, etc.
Aia nu e jmecherie, e prostie, si nu e placuta de multi, doar de alti prosti.
Adevaratul elev jmecher, nu vb urat cu profesorul, si nu il injura, ci arata ca e un elev bun, si poate chiar mai bun ca profu, atunci e jmecher, sa-l faci pe prof sa recunoasca "Ok, ai dat un raspuns corect si eu unul gresit", asta-i adevaratul sens al acestui cuvant.

| SmoKeM explică (pentru MenInShadow):

Fix asta e ce vroiam sa aud bravo

| MenInShadow a răspuns (pentru SmoKeM):

Thankshappy

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Tu esti miezulaughing
Daca tu crezi ca daca mergi cu mainile in buzunar esti smecher atunci esti...(sa nu te jignesc)

Răspuns utilizator avertizat