| anonim55555555555 a întrebat:

De ce unele persoane mananca mult si nu se ingrasa cum putem face saami puna cateva kg

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Persoanele alea sunt o minoritate de fapt, majoritatea avem un metabolism de 2000 de calorii per 24 de ore, totul e sa limitezi alea 2000 de calorii la 1000 macar si sport si vei slabi, nu trebuie multa fiolozofie trebuie sa manci mai putin, de exemplu dimineata un snitel de carne de pui ca carnea tine de foame dar nu exagerat ca ingrasa, dupa masa oua cu carne sau legume, seara un ceai verde sau un mar atat, asta nu e dieta e stil de viata sanatos, daca vrei sa te ingrasi cresti insulina in sange des manci multe dulciuri simplu ma refer la multe

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de metabolismul fiecăruia!

N-am priceput sad
Până la urmă, tu vrei să te îngraşi sau nu vrei asta?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!

| R0R0 a răspuns:

Pai... consumi alimente care te ingrasa garantat precum ciocolata(dulciurile), etc.

| Dey09 a răspuns:

Consulta un nutritionist si spune-i problema