| cipri08 a întrebat:

De ce va place sa fumati? (Eu nu fumez)

Răspuns Câştigător
| Ceva ciudat. a răspuns:

Eu nu fumez... dar cred ca anturajul poate fi unul dintre motive...adica unii se simt prost cand ies undeva si toti ceilalti fumeaza...eu una cred ca isi nenorocesc plamanii.nu vad niciun motiv pentru care m'as apuca de fumat...nu in vitorul apropiat

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

De ce intrebi? vrei sa te apuci si tu? eu zic s-o lasi baltalaughing...ideea, nu tigarabig grin...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

EU nu fumez.

| inna a răspuns:

Din lipsa de ocupatie si din obisnuinta.

| viatadecacatt a răspuns:

Din lipsa de ocupatie, sau cand sunt suparata, singurastraight face

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Pentru ca prefer sa fumez decat sa plang, pentru ca ma face sa uit pe moment de unele lucruri... e ca si cum as inghitii acel fum si ar curata tot [sentimente, durere] si dupa il dau afara cu toate problemele...

| rey a răspuns:

Rutina...

| Orannginna a răspuns:

Eu nu am incercat pana acum si nu mi'e rusine sa recunosc. Faza comica la fumatori este ca majoritatea te sfatuiesc sa nu te apuci, desi ei o fac. O cale fara intoarcere? happy

| r8driver a răspuns:

Cred ca este obisnuinta...as vrea s-a m-a las.

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Pai eu sincer nu fumez si nici n-am de gand dar oameni fumeaza din 2 motive:
1.Cand esti mai mic si nu prea cunosti pe nimeni si vrei si u sa devii smecher sa te cunoasca lumea sa fii bazat te intalnesti cu baieti din cartier si ei iti zic ia mha si u ce dq nu fi prost umbli cu mine si nu fumezi bah da prost esti mha hai ma ia si u sa vezi cum e ...si uite asa te provoaca sa fumezii si nu trebuie sa fii neaparat bogat sau din lipsa de ocupatie adica multi smekeri fara bani fumeaza asa cahee hee).
2.Pe uni oameni ii calmeaza daca fumeaza 1 2 tigari de ex pe tata cand e nervos rau fumeaza cateva tigari si se calmeaza

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Eu am fumat...si m-am apucat pe la 11, 12 ani dar dupa aia m-am lasat ca nu-mi place bag in gura prostia aia si respir fumul ala, altora le place ca asa sunt ei xD

| deleuandrei a răspuns:

Eu tot nu fumez

| DexTer a răspuns:

Cica daca fumezi esti smecher... daca nu fumezi te cred fraier
cam asa gandesc copii care nu au ce face cu banii...si ii dau pe tzigari

| alessiaS a răspuns:

Toti cine vrea sa se lase poate sa isi cumpere cartea " adio tigari" cu aceasta carete am reusit sa ma las de fumat. Nu costa mult doar 6 lei maxim. Am inceput sa fumez din cauza stresului de la scoala dar am reusit sa ma las.nu mai pun niciodata gura pe tigari.
Nici voi nu ar mai trebui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu voi fuma ca sunt zgarcita si nu vreau ca aia care au firme de tigari sa castige bani dp urma mea talk to the hand
si daca ar afla parintiilaughing
Din familia mea cu matushi, unchi cu tot fumeaza doar 2 unchi.
Atat[mama si tata au fiecare cat 6 fratihappy ]
Nu am avut d unde sa iau obiceiul si nici nu vreaulaughing

| imscared a răspuns:

Am 15 ani si fumez de 3 ani aproape.Adica primul an asa o tigara per 3 luni, al 2 lea an am inceput la 1 pe luna si acum cam in fiecare pauza.Chiar daca pare un pas spre dependenta CREDETIMA CA NU ESTE.Multi dintre noi ne provocam la liceu cu diferite chestii.Si in special mie ma provoaca(pe bani) sa ma las de fumat de la 1 zi la 1 luna(depinde da banut big grin).Si am demonstrat de vreo hmm 8 ori ca am putut sa ma abtin(una fiind chiar in timpul balului unde 3 sferturi de club fuma). Deci fumez si imi place(nu stiu cum sa va explic de ce...pur si simplu imi place) dar in comparatie cu altiihee hee stiu sa le variez

| eretuf a răspuns:

Si eu mai fumez cate odata... Odata la 2 luni, nu stiu de ce, dar simt nevoia cate odata, Nu tot timpul

Din cate am inteles... daca te apuci de fumat, nu te mai poti lasa.

| Noname369 a răspuns:

Bă din cauza stresului, adică am 40 de examene pe semestrul fără să exagerez nu stiu cum să îți explichappy
Nu m-am apucat datorită conjuncturii, nici vorbă, pentru că mă doare efectiv în cot de părerea altora, în schimb, stresul din sesiuni și-a cam pus amprenta asupra mea și mă relaxează când am pauză de la învățat....recomand să nu te apuci de fumat, în schimb dacă ai un domeniu în care ai de lucrat cu mirosurile mai puțin plăcute, fumatul ajută efectivhappy