| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce simtiti cand fumati? ca mie nu prea imi place imi vine sa tusesc intruna si ma inec dar eu fumez fiindca asa e la moda si asa mi-a zis tata am invatat de la el am 15 ani

15 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Invata sa iti formezi o personalitate si sa nu te mai lasi influentat de tot ce vezi in jur...

| Skylar a răspuns:

Din experienta personala pot sa iti spun ca ma ajuta la integrare sociala si ce zice Nuconteazaparereamea

| Eva a răspuns:

Tine-o tot asa! e foarte bine ca iti asculti parintelehee hee

| AlxMro a răspuns:

Prietene, daca nu-ti place de ce fumezi? De ce faci ceva inutil, in loc sa-ti gasesti ceva de facut mai placut si util? Tu ai habar ce face fumatul, mai ales ca esti in devoltare? Ce moda visati ma! Toata lumea vrea sa fie la moda! sai fie in centrul atentiei! Sa iei 10 la BAC iesi presidinte pe tara la CSE si acolo atentie. Eu nu-mi doresc atentia acum ci in viitor cand voi ajunge cineva. Lasa fumatul si vezi-ti de treaba ta.

| Anonymus314 a răspuns:

Ai invatat de la parinte sa fumezi? foarte rau.Asta te invata pe tine tatal tau? Inseamna ca ala nu ti-e tata.

| MajorAsshole a răspuns:

Prietene, imi pare rau sa iti spun, dar daca faci o chestie doar pentru ca e la moda si mai ales ca simti ca iti face rau, nu meriti sa respiri acelasi aer cu mine, cu noi. Iti doresc o moarte usoara...lenta...in chinuri.

| aliceinchains a răspuns:

Eu am mai mult decat tine si nu am fumat in viata mea si nici n-am de gand. Iti distrugi plamanii si pentru ce?
Singurul lucru "bun" cu care te alegi e mai multi "prieteni", dar nu merita pentru asta.

| chokingvictim a răspuns:

Daca nu iti place nu mai fuma.simplu.sentimentul celorlalti referitor la fumat este un factor de decizie daca sa fumezi sau nu? moda?!?!?!?

| xlmpq a răspuns:

Vad ca pui numai intrebari la misto...

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Cum adica fumezi ca asa e la moda? E la moda sa te simti rau si sa tusesti? E la moda ca la 40-50 de ani sa ai cancer la gat/plamani? Daca asa e in trend.Multa bafta!

| cal3star a răspuns:

Fumezi ca "asa e la moda"?
Frate lasa moda si cacaturile, pentru ca nu faci decat sa cheltui bani aiurea, si te mai si imbolnavesti (stiu ca auzi asta de la toti, pentru ca e adevarat).
De banii aia ai putea sa iti iei altceva. Daca vrei sa fi in centrul atentiei gasesteti un hobby special, lasa tigarile, eu am 20 de ani si n-am fumat in viata mea o duc foarte bine si sunt mereu in centrul atentiei cu talentul meu (fara sa par prea modest).

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut. Fumatul nu e la moda, si nu ar trebui sa inveti de la tatal tau asa ceva. Daca nu-ti place sa fumezi, nu fuma. Oricum dupa ce te apuci senzatia de linistire si relaxare e doar pentru primele tigari apoi te obisnuiesti cu ele si iti intra in obicei sa aprinzi cate o tigara. Cel mai bine e sa nu te apuci. Cheltuiala mare, miros urat, dinti ingalbeniti si s-ar putea sa te indragosteti de vreo nefumatoare si nu o sa te bage in seama din cauza lor. Bafta

| Dav7id a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, n-ai pic de originalitate in tine. daca cineva zice ca asa e bine, faci si tu de dragul de a auzi de la altii ca e bine.Cat despre moda, adopti doar ce e potrivit pentru tine si ce iti sta in caracter, daca cad(nu-mi scuz cacafonia doar pentru ca asa e romana)niste cirese in galeata nu inseamna ca nu-s stricate unele...cam asa ceva.Intai de toate pune moda deoparte si fa-ti tie sa-ti fie bine, ca altuia nu-i pasa.Ai 15 ani stii cate probleme iti face fumatul,pe plan sexual, capilar si multe altele, nu stiu sa le zic exact nu fumez.

| Madascraftings a răspuns:

Simt gustul de tutun. Daca tusesti si nu iti place nu mai fuma. Nu exista moda pentru fumat si daca iti zice vreodata cineva ceva ca nu fumezi, da-i peste nas macar cu faza cu banii.

| Nuconteazaparereamea a răspuns:

Nu e vorba de placut sau ne placut. Multe persoane fumeaza pentru atentie, sau cum spui tu "ca e la moda". Si eu sunt fumatoare de cativa ani, si nu ma mandresc cu asta. Nu iti pot spune tie ca sa te lasi de fumat, odata ce eu fumez. Un sfat prietenesc pentru tine e sa le lasi, chiar nu e nevoie ca sa fumezi pentru a fi la moda. Chiar e dezgustator cum mirosi dupa ce fumezi o tigare, oricata guma ai mesteca, sau de cate ori te-ai sapala pe dinti. Multa lume o sa-ti reproseze chestiile astea. E alegerea ta.