| doolby a întrebat:

De ce viata asta e asa de rahat? va rog spuneti-mi! nu mai suport! Cititi cu atentie povestea mea si spuneti-mi parerea sunt un fraier? da cred ca cel mai mare de pe planeta.si o sa vedeti! o sa fie lunga povestea dar sper sa aveti rabdare sa o cititi si sa ma ajutati! va rog
Povestea incepe in felul urmator :am cunoscut o fat ff draguta care mi-a placut enorm.la un majorat,eu am intrebat-o pe sarbatorita cin e dar dupa majorat si mi-a zis si mi-a zis ca si ea a intrebat de mine, m-am mirat si mai timid am intrebat-o cum o cheama, mi-a zis si am inceput sa vorbim pe facebook iar dupa 2 saptamani venea balul de la un liceu si am intrebat-o cu cine merge si mi-a zis ca cu niste prietene.asa in fine, acolo ne-am intalnit si am vorbit 2 secunde dupa care e a plecat, eu m-am dus dupa ea, dar nu vroia sa vorbeasca cu mine si nu stiam de ce iar pe facebook mi-a zis ca era cu prietenu.ok eu m-am mirat cum de are prieten.si am lasat-o in pace n-am mai vorbit cu ea 2 luni aprox. iar acum de o saptamana am primit un mesaj de la o colega cum ca s-ar fi despartit de prietenul meu..si eu aveam contul de facebookm sters, ok am zis ca mi-l activez doar pentru ea ca nu vreau s-o pierd pentru a 2 a oara. si am inceput iarasi sa vorbim.prima data am intrebat-o daca nu se supara prietenu ca vorbim si a zis doar nu, nu ca si s-a despartit de el. dar eu stiam deja ca s-au despartit..si. am intrebat-o cum a fost de revelion,de craciun, apoi a doua zi iarasi am vorbit, si am intrebat-o daca n-ar vrea sa iesim si o zis ca nu stie.ok eu am zis ca o las sa se gandeasca si urmatoarea zi am intrebat-o daca s-a gandit si a zis nu.ok am zis poate inalta parte dar ea m-a refuzat.nu stiam de ce. apoi tot incercam sa aflu de la ea ca s-a despartit de prietenu ei dar nu imi zicea nimic si am crezut ca face misto ca zice ca are prieten cand eu stiam ca nu mai are de 1 saptamana.dar ea nu stia ca eu stiu ca s-au despartit si nu stia ce se intampla..si nici eu nu stiam ca s-au impacat numa de cateva zile.si o zis ca ea nu are de unde sa stie ca eu am aflat ca s-au despartit si am zis aaa deci v-ati impacat si a zis sec citez:"da..." iar eu am zis aa scuze atunci credeam ca nu mai esti cu el. si a inceput sa zica multe chestii, ca s-a aprins si m-a facut sa ma simt prost..eu i-am spus ca o plac. acum sunt suparat ..nu mai stiu exact totul si iarasi mi-am sters contul de faceboook.....NU mai pot! era o fata super si simteam ca ne potrivim. am visat-o,ma gandeam la ea,ne potriveam dupa gusturi si temperament. avem aceeasi varsta, locuim aproape, eram nascuti in aceeasi luna.Credeam ca va fi ceva, si ca va fi ceva serios..cat despre ea,stiam de la prietena ei. ca nu-i place de respectivu,pentru ca nu vorbea cu ea,ii era frica de ea,nu se comporta cum vroia ea! deci nu mai stiu ce sa cred,sunt suparat,mahnit, nu stiu ce sa fac, de ce am pierdut-o?

6 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Complicata situatie :p. pai nu prea ai ce sa faci, dragoste cu mila nu se poate, fii si tu indiferent cu ea si poate te va cauta chiar ea. Oricum nu ai motive sa spui ca viata e de rahat. astea-s niste situatii neplacute si intr-adevar dureroase unoeri, dar nu exagera, inca nu ai cunoscut greutatile vietii!

| doolby explică (pentru raisa1993maria):

Intr-adevar nu cunosc greutatiile vietii si n-as vrea sa ma intalnesc cu ele niciodata daca se poate..intr-adevar dragoste cu mila nu se poate.nu stiu daca as mai vorbi cu ea, sa nu ma intelegi gresit dar e o situatie ff dificila cum ai zis si tu si sunt si altele de care nu am vorbit ..in fine voi incerca sa uit totul de parca nu s-ar fi intamplat nimic.

| Cybertron99 a răspuns:

Toata lumea o mai pateste. Asa sunt fetelehee hee

| BleahBluh a răspuns:

Nu poti spune ca ai pierdut-o cand nici nu ai avut-o... probabil ca avea prieten de ceva timp... si stai frate ti-a dat una reject si gata nu mai vrei sa traiesti? las-o dracu de treaba, sunt atatea fete in ziua de azi poate mai frumoase ca ea, dar cum tie iti e mintea doar la acea fata nu observi, in timp iti va trece happy capul sus prietene doar o data dai de o asa iubire si de multe ori se duce dracu.

| doolby explică (pentru BleahBluh):

laughing ma faci sa rad nu sunt atat de prost sa ajung la sinucidere! haha ce gluma..nu doar sunt ff suparat credeam ca va fi ceva. serios

| Alina2910 a răspuns:

Lasa ca o sa fie si zile mai bune trebuie doar sa fi obtimist