| doolby a întrebat:

spuneti-mi daca sunt cel mai mare fraier? Cititi cu atentie povestea mea si spuneti-mi parerea sunt un fraier? da cred ca cel mai mare de pe planeta.si o sa vedeti! o sa fie lunga povestea dar sper sa aveti rabdare sa o cititi si sa ma ajutati! va rog

Povestea incepe in felul urmator :am cunoscut o fat ff draguta care mi-a placut enorm.la un majorat, eu am intrebat-o pe sarbatorita cin e dar dupa majorat si mi-a zis si mi-a zis ca si ea a intrebat de mine, m-am mirat si mai timid am intrebat-o cum o cheama, mi-a zis si am inceput sa vorbim pe facebook iar dupa 2 saptamani venea balul de la un liceu si am intrebat-o cu cine merge si mi-a zis ca cu niste prietene.asa in fine, acolo ne-am intalnit si am vorbit 2 secunde dupa care e a plecat, eu m-am dus dupa ea, dar nu vroia sa vorbeasca cu mine si nu stiam de ce iar pe facebook mi-a zis ca era cu prietenu.ok eu m-am mirat cum de are prieten.si am lasat-o in pace n-am mai vorbit cu ea 2 luni aprox. iar acum de o saptamana am primit un mesaj de la o colega cum ca s-ar fi despartit de prietenul meu..si eu aveam contul de facebookm sters, ok am zis ca mi-l activez doar pentru ea ca nu vreau s-o pierd pentru a 2 a oara. si am inceput iarasi sa vorbim.prima data am intrebat-o daca nu se supara prietenu ca vorbim si a zis doar nu, nu ca si s-a despartit de el. dar eu stiam deja ca s-au despartit..si. am intrebat-o cum a fost de revelion, de craciun, apoi a doua zi iarasi am vorbit, si am intrebat-o daca n-ar vrea sa iesim si o zis ca nu stie.ok eu am zis ca o las sa se gandeasca si urmatoarea zi am intrebat-o daca s-a gandit si a zis nu.ok am zis poate inalta parte dar ea m-a refuzat.nu stiam de ce. apoi tot incercam sa aflu de la ea ca s-a despartit de prietenu ei dar nu imi zicea nimic si am crezut ca face misto ca zice ca are prieten cand eu stiam ca nu mai are de 1 saptamana.dar ea nu stia ca eu stiu ca s-au despartit si nu stia ce se intampla..si nici eu nu stiam ca s-au impacat numa de cateva zile.si o zis ca ea nu are de unde sa stie ca eu am aflat ca s-au despartit si am zis aaa deci v-ati impacat si a zis sec citez:"da..." iar eu am zis aa scuze atunci credeam ca nu mai esti cu el. si a inceput sa zica multe chestii, ca s-a aprins si m-a facut sa ma simt prost..eu i-am spus ca o plac. acum sunt suparat ..nu mai stiu exact totul si iarasi mi-am sters contul de faceboook.....NU mai pot! era o fata super si simteam ca ne potrivim. am visat-o,ma gandeam la ea, ne potriveam dupa gusturi si temperament. avem aceeasi varsta, locuim aproape, eram nascuti in aceeasi luna.Credeam ca va fi ceva, si ca va fi ceva serios..cat despre ea,stiam de la prietena ei. ca nu-i place de respectivu,pentru ca nu vorbea cu ea,ii era frica de ea,nu se comporta cum vroia ea! deci nu mai stiu ce sa cred,sunt suparat, mahnit, nu stiu ce sa fac,

18 răspunsuri:
| MaStErShOt a răspuns:

TPU este un site pentru a cere pareri nu a publica romane.

| doolby explică (pentru MaStErShOt):

Frate nu esti obligat sa citesti si sa raspunzi! faci ce vrei, am mentionat sus ca va fi lunga si sa o citesti daca ai rabdare! TPU parca inseamna toti pentru unu nu? aici intrebi nu conteaza daca e roman, nuvela sau basm..important e sa ajuti. daca nu iti convine nu mai intra!

| TheonaBlood a răspuns (pentru MaStErShOt):

Pretenash... ti-as da fundita laughing
Bravo!

| MaStErShOt a răspuns (pentru doolby):

Nu vrei tu daca esti de o amabilitate incredibila sa imi faci si comentariu la acest roman? Iti dau 1 zi la dispozitie sa fie pe foaie A4, daca nu-l aduci 2 in catalog. Treci la loc.

| Hevnoraak a răspuns:

Ești fraier, data viitoate gândeștete înainte să acționezi.

| Keith a răspuns:

Avusai rabdare sa iti citesc povestea si pot spune ca e foarte controversata. Sfatul meu este urmatorul indragosteste-te de o fata care sa te placa cu adevarat,nu ca a m-am despartit de iubit,a m-am impacat iar cu el,din afirmatiile astea denota ca ea se joaca cu tine,te foloseste,eu te inteleg ca tu o placi dar de ce vrei sa risti sa fii cu ea si dupa aceea sa fi lasat cu ochii in soare,sincer fata asta nu te merita, isi bate joc, cauta-ti pe cineva care sa te aprecieze la adevarata ta valoare, si sa ai grija pentru ca tu depui sentimente foarte repede si nu e bine, trebuie sa fii cu ochi in 4 la ceea ce se petrece in jurul tau, asta ca sa nu risti sa fii ranit.Bafta!

| doolby explică (pentru Keith):

Multumesc mult:* mi-ai ridicat moralu..am sa-ti ascult sfaturile

| Swal a răspuns (pentru Keith):

"indragosteste-te de cineva care sa te placa", usor de spus, incredibil de greu de realizat laughing

| Keith a răspuns (pentru Swal):

Sa stii ca nu e greu deloc,poate pentru unii care se limiteaza doar la o fata facand un capat de tara din asta, scopul este sa caute acea fata potrivita pentru el, pentru ca, cu siguranta nu o va gasi stand cu mainile in san, asta era si ideea pe care vroiam sa i-o transmit.

| doolby explică (pentru Keith):

Si cum naiba gasesti fata aia? unde? ce ar trebui sa fac? eu nu merg in cluburi sau ies cu prietenii foarte des..deci.

| Keith a răspuns (pentru doolby):

Trebuie neaparat in cluburi musai s-o gasesti, sunt o gramada de fete la orizont, vei gasi tu pe cineva odata si odata.Bafta!

| vrelian a răspuns:

Nu esti fraier deloc.cu alte cuvinte esti un tip obisnuit ca oricare altu.ca sa o ai pe tipa aia ar fi trebuit sa fii altfel.adica? adica daca esti barbatu fatal, mortal atunci cusiguranta ar fi lesinat ea dupa tine.sau daca ai ceva gologani,milioane prin buzunare, un BMW ceva suparat fi sigur ca se gudura pe linga tine ca o catea in calduri.dar asa cum tu esti un tip normal, sarac si asa mai departe, slabe sanse sa ai sa agati o tipa f f draguta asa cumspui ca e tipa asta. fetele alearga dupa baieti atragatori cum am zis eu asa le zic barbati fatali, mortali, ori dupa cei care au cash.cu urda sau zer nu prea faci mare lucru.cam asa stau treburile prin sectorul asta numit LOVE.bafta si sper sa gasesti o fata draguta next si care sigur o sa stea cu tine, sau o sa vrea sa stea cu tine.nu mai alerga dupa fete f f drgute ca alea alearga la rindul lor dupa cai verzi.bafta

| Dianatips a răspuns:

Eu doar atat pot sa iti spun: ma bucur enorm sa vad ca mai exista baieti asa draguti ca si tine, si mi-am dat seama de asta doar din ce ai scris big grin
Nu-ti pierde rabdarea, lasa lucrurile sa curga de la sine si in viitorul apropiat poate isi va da ea seama ca nu ii este bine cu tipul cu care e acum. Succes si daca vreodata vei reusi sa fii cu ea, trimite-mi un mesaj, ca sa ma pot bucura pentru tine big grin
(intr-un fel sau altul ma regasesc in mesajul tau, am trecut prin asta...fiind in rolul fetei, si stii ce am facut? Mi-am luat inima in dinti, am deschis ochii si am renuntat la primul tip cu care fusesem aproape 4 ani, care ma facea sa sufar si l-am acceptat pe actualul meu prieten, care e la fel de dragut ca si tine big grin ) - sunt sigura intr-o oarecare masura ca intr-un tarziu si ea se va "destepta"

| mel24 a răspuns:

Parerea mea este sa o lasi dracu in pace, ca nu face de tine! si nu esti fraier deloc se pare ca ea e cam dusa cu capul! bafta!

| Pissicuts a răspuns:

Deci, nu esti un fraier nicidecum. Tu te-ai comportat ca un gentleman, ai avut bunul simt, sa o inviti in oras! Si in plus ai lasat-o sa se si gandeasca, dar ea te-a refuzat! Fata niciodata nu trebuie fortata daca nu vrea. Aveti multe in comun, dar toate la timpul lor, de unde stii ca poate peste un an 2 veti fii impreuna!? Ai rabdare cu fetele. Vorbiti ca prieteni, dai sfaturi, fa-o sa se simta speciala, si fa-o cumva sa se simta atrasa de tine. Vei vedea, ca te va placea, iar dupa aceea sti ca tu trebuie sa faci primul pas!
Un mic sfat din partea mea: Daca chiar iuebsti aceasta fata, ai visat la ea chesti etc, daca peste 1 an 2, va veni la tine accept-o, gandeste-te cat ai visat la ea, si acum ti se ofera pobilitatea de a fi cu ea. Profita de ocazie, pentru ca dupa aceea iti va parea rau!
Sper ca te-am ajutat!

| doolby explică (pentru Pissicuts):

Da ok. dar acum nu cred ca mai vrea sa vorbim..am intrebat-o daca vrea si a zis nu stiu si a zis cz iese a iesit ne-am zis noapte buna..si mi-am sters facebooku, iar nru ei nu-l am deci nu stiu cum as putea vorbi cu ea.

| Pissicuts a răspuns (pentru doolby):

Lasa asa, toate la timpul lor. gasesti si tu o fata pentru tine care se te iubeasca asa cum esti! Iar daca numai ai numarul ei si nu vrea sa vorbeasca cu tine e ok, las-o asa cum ii, daca te mai tii dupa ea, vei fii respins tot mai muult, daca va intalnit saluto intreab-o ce mai facem cheamo la un suc, si chestii. Daca tot nu e, asta e, cautat--ti alta fata, sunt destule

| GEMENIantonio a răspuns:

Data viitore fi mai atentlaughing