| Dreamy a întrebat:

De curand am observat ca pisicile seamana cu oameni din mai multe puncte de vedere, unul din ele a fi DISCRIMINAREA!

Tot vad anunturi in care falsii "iubitori de pisici" spun anunturi de genu : "Sunt o iubitoare de pisici si vreau sa am o pisica. Nu conteaza rasele dar sa nu fie maidaneza". Eu consider ca daca iubesti pisicile nu conteaza ca e maidaneza, persan sau birmaneza. Conteaza afectiunea sa.

Voi ce credeti? Am dreptate?

Si mai am o intrebare:

As vrea sa adopt o pisica. Ceva oferte?

Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Love_4994 a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine.Eu iubesc pisicile foarte mult si chiar nu-mi pasa daca e sau nu de rasa.Mai aud unii oameni care iubesc foarte mult pisicile dar nu se ating de nu stiu ce pisica pentru ca li se pare ca are nu stiu ce la ochi sau ca e de pe strada.Multe prostii de astea.Dar oricum sunt peste tot astfel de oameni si nu ai ce sa le faci happy.In legatura cu adoptia cred ca ar trebui sa mergi la un centru de adoptie sau cevahappy.

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Exact:) uite am un anunt poti sa-l postez pe mess la tine.eu fac voluntariat alaturi de cei de la adoptii pentru animale te-ai putea baga si u sa fim cat mai multi si sa le ajut si pe ele.
adoptiicaini. iasi: La Iasi se va organiza Flashmob in Piata Unirii, Marti, ora 13:00, aceeasi ora ca si mitingul din Bucuresti. Rugam iesenii sa participe!

Protest impotriva intentiei de a se adopta eutanasia, incarcerarea sau lasarea la latitudinea primariilor (varianta despre care s-a discutat ieri) optiunea pentru metoda de gestionare a cainilor comunitari.

Detalii pe www.fnpa.ro

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Nu cred ca pui bine problema. Adica probabil ca maidanezele au ceva specific ce nu-i prieste. Eu de exemplu sunt alergica la un anumit par de pisica (nu-i retin numele rasei) si ma feresc de pisici in general. Cine stie.