| sylvia1000 a întrebat:

Caut pui de pisica birmaneza sa adopt, de preferat din București Ilfov sau Ploiești, mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Petripetri a răspuns:

Astea nu prea se adopta atea se cumpara

| sylvia1000 explică (pentru Petripetri):

Va mulțumesc pe răspunsul sincer, știam despre ce este vorba dar am zis sa vad reacția.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De ce toată lumea vrea să adopte animale de rasă? Nu asta este esența gestului de a adopta.

Dacă iubești animalele cu adevărat, vei adopta animale amărâte de la adăpost sau de pe stradă și le vei oferi un cămin, nu vei căuta doar animale de rasă.

Ori ajuți fără sa pui condiții, ori scoți banii și platești pentru lucrurile pe care le vrei. Nu deghizezi o dorință intr-un gest altruist.

| sylvia1000 explică (pentru johnnny123):

Sa fii tu sănătos bai băiatule cate pisici și cati câini am adoptat și cati am salvat plini de căpușe și viermi... știi proverbul ala ca dacă nu ai nimic frumos sa spui, mai bine taci? Asa și tu. era o întrebare, nu trebuia sa te apuce martirealea sa faci gesturi de prost gust, ma rog fiecare cu vrabia lui plecata...